JM0671 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

JM0671

Budżet obywatelski w Toruniu na rok 2022 - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Jakubskie-Mokre
Numer projektu: 
JM0671
Tytuł projektu: 
Zazieleniamy narożnik ul. Kościuszki/Grudziądzkiej. Koniec klepisk i aut na chodnikach.
Lokalizacja: 
Narożnik ul. Grudziądzkiej i Kościuszki oraz obszar wokół przystanku MZK przy ul. Grudziądzkiej.
Opis projektu: 
Na końcu ul. Kościuszki i Grudziądzkiej znajduje się parking otoczony zniszczonym, zaplamionym chodnikiem i zniszczonymi trawnikami oraz przystanek autobusowy, za którym znajduje się pas klepiska, na którym kiedyś rosła trawa. Wszystko zostało zniszczone przez nieodpowiedzialnych kierowców, którzy parkują i jeżdżą w miejscach do tego nieprzeznaczonych, co niejednokrotnie powoduje bardzo niebezpieczne sytuacje z osobami starszymi i dziećmi, jak również poruszającymi się na wózkach. W XIX wieku w narożniku znajdował się trójkątny teren zieleni, na którym posadzono dąb dla cesarza. W ramach projektu chcielibyśmy wrócić do tego historycznego założenia najważniejszego placu dawnego Mokrego - placu przed fabryką Born & Schütze. Dziś to skrzyżowanie odzyskuje dawną reprezentacyjną formę, w okolicy powstała siedziba nowego sądu, powstają kolejne biurowce. Tak brzydkie i zdegradowane klepisko przestaje zupełnie do tego otoczenia pasować. Dlatego właśnie projekt zakłada odtworzenie historycznego założenia zieleni, zabezpieczenie przed jazdą po chodnikach i przystanku oraz nasadzenia na pasie ziemi za przystankiem MZK.
Budżet na rok: 
2022
Wycena wstępna UMT: 
70000 zł

 

UWAGA!
Jeżeli zapoznałeś się z propozycjami projektów do budżetu obywatelskiego na rok 2022 i chcesz zgłosić swoje uwagi lub opinie na temat któregoś z wniosków, możesz:

  • wysłać mail na adres: bo@um.torun.pl

  • napiasać pismo i przynieść je do urzędu lub wysłać pocztą na adres:
    Urząd Miasta Torunia
    Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
    ul. Wały gen. Sikorskiego 8
    87-100 Toruń

Pamiętaj, żeby w korespondencji do urzędu wskazać, o jaki projekt chodzi (najlepiej podać jego numer i tytuł).

Podaj także dane kontaktowe do siebie - być może będziemy musieli się z Tobą skontaktować, by uzyskać więcej informacji i omówić Twoje uwagi.

  


Uwagi i opinie zbieramy do 28 lipca 2021 r.


>>> Wróć do listy projektów

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Kultura, Miasto
    Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.
  • Program unieszkodliwiania azbestu - plakat
    Eko, Miasto
    Do 13 maja 2024 r. można składać wnioski o dofinansowanie na demontaż i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.