CH0463 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

CH0463

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Chełmińskie(CH)
Numer projektu: 
CH0463
Tytuł projektu: 
Orzeźwienie dla Chełmionki. Zraszacze i woda na miejskich placach rekreacyjnych.
Lokalizacja: 
Topolowym Ludzik (teren gminny zarządzany przez WGK, leżący między ulicami Długą, Hurynowicz, Szosą Chełmińską); Skwer Borowików (teren gminny zarządzany przez Wydział Zieleni znajdujący się przy ulicy Borowiackiej); Zielony Skwer przy ul. Św. Józefa (teren gminny, o który w obecnej chwili nikt nie dba, a jako RO 11 poprosiliśmy i prosimy o oddanie go w zarządzanie Wydziału Zieleni po rewitalizacji - celem zwiększenia zorganizowanych obszarów zielonych w okręgu "Chełmińskie") - obok przyszłego skrzyżowania z przyszłą ulicą Długą).
Opis projektu: 
Celem projektu jest doprowadzenie oraz wykorzystanie w okresie letnim wody na trzech miejskich placach rekreacyjnych okręgu "Chełmińskie" - Topolowym Ludziku, Skwerze Borowików oraz Zielonym Skwerze przy ulicy Świętego Józefa. Gruntownie zmodernizowane i obsadzone zielenią place cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców okręgu, zapewnienie dzieciom ochłody w okresie upałów oraz regularne nawadnianie poprawi estetykę i funkcjonalność tych miejsc. Woda ma służyć wszystkim mieszkańcom okręgu dlatego w ramach projektu planowane jest: 1. Montaż zraszaczy lub kurtyn (po dwa) na Topolowym ludziku oraz Skwerze Borowików - wpasowujących się w istniejące aranżacje lokalizacji. 2. Montaż w pełni automatycznego systemu nawadniającego dla roślinności w trzech lokalizacjach. 3. Montaż poideł la ludzi i zwierząt (psy, koty, ptaki) na Skwerze Borowików oraz Zielonym Skwerze przy ul. Św. Józefa.
Budżet na rok: 
2020
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zmiana zakresu: Doprowadzenie wody do trzech lokalizacji dla zraszaczy, montaż hydrantów oraz w pełni automatycznego systemu podlewania roślinności, montaż zraszaczy lub kurtyn (po jednym) na Topolowym ludziku oraz Skwerze Borowików, obsługa systemów podlewania.

Wycena wstępna UMT: 
120000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Zbiórka do puszek w ramach WOŚP w Toruniu
  Miasto
  Toruńskie sztaby działające w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozliczyły już tegoroczną zbiórkę. Dzięki mieszkańcom Grodu Kopernika udało się zebrać fantastyczną kwotę.
 • Zamek Dybów zatopiony w oprawie zieleni, fot. Lech Kamiński
  Miasto
  Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Miasto
  Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • Tereny na sprzedaż na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".
 • 22-23 marca 2023 r. odbędzie się Wampiriada UMK. W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzenia Mikołaja Kopernika, akcja nosi tytuł "Wstrzymaj siebie i rusz czyjąś ziemię".
 • W sobotę 25 marca o godz. 16:00 tradycyjnie z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, która w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się pod hasłem: Kręcimy wokół słońca!
 • Toruńskie sztaby działające w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozliczyły już tegoroczną zbiórkę. Dzięki mieszkańcom Grodu Kopernika udało się zebrać fantastyczną kwotę.
 • 21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Toruński Ogród Zoobotaniczny zaprasza na wystawę "Niezwykły świat owadów". Otwarcie w pierwszy dzień wiosny, 21 marca 2023 r.
 • Prezydent Torunia przyznał stypendia sportowe na 2023 rok dla zawodników i trenerów, którzy w ubiegłym roku osiągnęli wysokie wyniki na arenach krajowych i międzynarodowych.
 • Od soboty 18 marca 2023 r. od godzin porannych zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Szosy Chełmińskiej z ul. Grudziądzką.