B0521 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

B0521

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Bydgoskie
Numer projektu: 
B0521
Tytuł projektu: 
Zadbajmy o skwer przy ul. Gagarina 34
Lokalizacja: 
Zielony teren, obecnie nieuporządkowany, przy ul. Gagarina 34, położony od strony północnej przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Pabla Nerudy, pomiędzy marketem i sklepami a blokami mieszkalnymi. Obręb 005, nr działki 34/8, 74/1 i 73/3.
Opis projektu: 
Skwer koło Szkoły Podstawowej nr 11 służy obecnie jedynie jako miejsce do spacerów z naszymi czworonogami. Teren ten jest jednak na tyle duży, że może także pełnić jeszcze kilka innych funkcji. W ramach projektu chcielibyśmy kompleksowo zagospodarować skwer. Dla wygodniejszego dostępu do terenu potrzebna będzie budowa nowych chodników oraz umieszczenie oświetlenia. Aby zadbać o porządek, niezbędne będzie też umieszczenie koszy na śmieci. Z myślą o starszych chcemy umieścić na skwerku kilka nowych ławek w sąsiedztwie zieleni. Aby terenem mogły cieszyć się dzieci, chcemy umieścić plac zabaw. Z myślą o naszych czworonożnych przyjaciołach chcielibyśmy umieścić tam malutki psi park. Wreszcie w celu upiększenia okolicy chcielibyśmy, aby dokonano nowych nasadzeń drzew, zasadzono łąkę kwietną oraz postawiona 2 domki dla motyli, które przyciągną tutaj te piękne, kolorowe istoty. Wszystko to pozwoli, aby skwer stał się ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
325000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.