9 zachorowań w lipcu 2021 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

9 zachorowań w lipcu 2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Dziennikarze siedzą naprzeciwko prezydenta Michała Zaleskiego podczas konferencji prasowej

Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.

Dla porównania, w czerwcu 2021 r. w Toruniu wystąpiło 20 zachorowań i także jedna osoba zmarła w wyniku COVID-19. Jak poinformował prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej podsumowującej miesiąc lipiec 2021 r. w Toruniu w czasie pandemii, aktualnie w naszym mieście działa tylko jeden punkt wymazowy – w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej, w godz. 9:00-11:00. – W ciągu tygodnia liczba wykonanych testów sięga 1000, na szczęście przypadków zachorowań jest bardzo mało – podał prezydent Michał Zaleski.

W walce z wirusem najskuteczniejsze są szczepienia i to na nich przede wszystkim skupił się prezydent. - Akcję szczepień w Toruniu oceniam dobrze, jednak dużo jeszcze trzeba zrobić, żeby było bardzo dobrze. Aktualnie już 53 procent torunianek i torunian jest zaszczepionych pełni. Jesteśmy gotowi, żeby dalej szczepić – mówił prezydent Michał Zaleski. – Szczepienia mogą stworzyć wielką szansę na to, że jesienią tego roku będziemy bezpieczniejsi i spokojniejsi, nie będziemy musieli obawiać się kolejnej fali epidemii – dodał prezydent.

Na dzień 29 lipca 2021 r. w Toruniu w pełni zaszczepionych – bądź dwiema dawkami szczepionek, bądź jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson – jest 105 119 osób, czyli 52,9 procent ogólnej liczby mieszkańców Torunia.

Jak podkreślił prezydent, miasto we współpracy z przychodniami stara się dostosować lokalizacje punktów szczepień do potrzeb mieszkańców. Tak było z utworzeniem od 4 maja 2021 r. Powszechnych Punktów Szczepień na przeciwległych krańcach miasta, czyli na Bydgoskim Przedmieściu w CT Parki i na osiedlu Na Skarpie na terenie kortów. Z kolei od 5 czerwca funkcjonują weekendowe mobilne punkty szczepień, które funkcjonowały już w takich miejscach, jak: dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, centra handlowe, a także Muzeum Twierdzy Toruń, Motoarena (przy okazji wydarzeń sportowych), targowisko miejskie czy Szkoła Podstawowa nr 14 na lewobrzeżu.

>>> Przejdź do aktualnych terminów i lokalizacji weekendowych szczepień w Toruniu

Do pobrania:
>>> Prezentacja dot. szczepień w Toruniu

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Kultura, Miasto
  Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.