9 zachorowań w lipcu 2021 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

9 zachorowań w lipcu 2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Dziennikarze siedzą naprzeciwko prezydenta Michała Zaleskiego podczas konferencji prasowej

Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.

Dla porównania, w czerwcu 2021 r. w Toruniu wystąpiło 20 zachorowań i także jedna osoba zmarła w wyniku COVID-19. Jak poinformował prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej podsumowującej miesiąc lipiec 2021 r. w Toruniu w czasie pandemii, aktualnie w naszym mieście działa tylko jeden punkt wymazowy – w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej, w godz. 9:00-11:00. – W ciągu tygodnia liczba wykonanych testów sięga 1000, na szczęście przypadków zachorowań jest bardzo mało – podał prezydent Michał Zaleski.

W walce z wirusem najskuteczniejsze są szczepienia i to na nich przede wszystkim skupił się prezydent. - Akcję szczepień w Toruniu oceniam dobrze, jednak dużo jeszcze trzeba zrobić, żeby było bardzo dobrze. Aktualnie już 53 procent torunianek i torunian jest zaszczepionych pełni. Jesteśmy gotowi, żeby dalej szczepić – mówił prezydent Michał Zaleski. – Szczepienia mogą stworzyć wielką szansę na to, że jesienią tego roku będziemy bezpieczniejsi i spokojniejsi, nie będziemy musieli obawiać się kolejnej fali epidemii – dodał prezydent.

Na dzień 29 lipca 2021 r. w Toruniu w pełni zaszczepionych – bądź dwiema dawkami szczepionek, bądź jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson – jest 105 119 osób, czyli 52,9 procent ogólnej liczby mieszkańców Torunia.

Jak podkreślił prezydent, miasto we współpracy z przychodniami stara się dostosować lokalizacje punktów szczepień do potrzeb mieszkańców. Tak było z utworzeniem od 4 maja 2021 r. Powszechnych Punktów Szczepień na przeciwległych krańcach miasta, czyli na Bydgoskim Przedmieściu w CT Parki i na osiedlu Na Skarpie na terenie kortów. Z kolei od 5 czerwca funkcjonują weekendowe mobilne punkty szczepień, które funkcjonowały już w takich miejscach, jak: dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, centra handlowe, a także Muzeum Twierdzy Toruń, Motoarena (przy okazji wydarzeń sportowych), targowisko miejskie czy Szkoła Podstawowa nr 14 na lewobrzeżu.

>>> Przejdź do aktualnych terminów i lokalizacji weekendowych szczepień w Toruniu

Do pobrania:
>>> Prezentacja dot. szczepień w Toruniu

Fot. Natalia Przytarska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.