9 zachorowań w lipcu 2021 | www.torun.pl

9 zachorowań w lipcu 2021

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Dziennikarze siedzą naprzeciwko prezydenta Michała Zaleskiego podczas konferencji prasowej

Dziewięć zachorowań na COVID-19 i jeden zgon w wyniku zakażenia wirusem – to dane epidemiczne obejmujące lipiec 2021 roku.

Dla porównania, w czerwcu 2021 r. w Toruniu wystąpiło 20 zachorowań i także jedna osoba zmarła w wyniku COVID-19. Jak poinformował prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej podsumowującej miesiąc lipiec 2021 r. w Toruniu w czasie pandemii, aktualnie w naszym mieście działa tylko jeden punkt wymazowy – w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej, w godz. 9:00-11:00. – W ciągu tygodnia liczba wykonanych testów sięga 1000, na szczęście przypadków zachorowań jest bardzo mało – podał prezydent Michał Zaleski.

W walce z wirusem najskuteczniejsze są szczepienia i to na nich przede wszystkim skupił się prezydent. - Akcję szczepień w Toruniu oceniam dobrze, jednak dużo jeszcze trzeba zrobić, żeby było bardzo dobrze. Aktualnie już 53 procent torunianek i torunian jest zaszczepionych pełni. Jesteśmy gotowi, żeby dalej szczepić – mówił prezydent Michał Zaleski. – Szczepienia mogą stworzyć wielką szansę na to, że jesienią tego roku będziemy bezpieczniejsi i spokojniejsi, nie będziemy musieli obawiać się kolejnej fali epidemii – dodał prezydent.

Na dzień 29 lipca 2021 r. w Toruniu w pełni zaszczepionych – bądź dwiema dawkami szczepionek, bądź jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson – jest 105 119 osób, czyli 52,9 procent ogólnej liczby mieszkańców Torunia.

Jak podkreślił prezydent, miasto we współpracy z przychodniami stara się dostosować lokalizacje punktów szczepień do potrzeb mieszkańców. Tak było z utworzeniem od 4 maja 2021 r. Powszechnych Punktów Szczepień na przeciwległych krańcach miasta, czyli na Bydgoskim Przedmieściu w CT Parki i na osiedlu Na Skarpie na terenie kortów. Z kolei od 5 czerwca funkcjonują weekendowe mobilne punkty szczepień, które funkcjonowały już w takich miejscach, jak: dziedziniec Ratusza Staromiejskiego, centra handlowe, a także Muzeum Twierdzy Toruń, Motoarena (przy okazji wydarzeń sportowych), targowisko miejskie czy Szkoła Podstawowa nr 14 na lewobrzeżu.

>>> Przejdź do aktualnych terminów i lokalizacji weekendowych szczepień w Toruniu

Do pobrania:
>>> Prezentacja dot. szczepień w Toruniu

Fot. Natalia Przytarska

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.