www.torun.pl

9. Bella Skyway za nami [wideo]

Kultura
Data publikacji: 28 sierpnia 2017
Autor: Maria Wesoła

Zakończyła się kolejna edycja festiwalu światła, który w tym roku upłynął pod hasłem „Płynny wszechświat”.

Tłumy turystów podziwiały 16 instalacji, mappingów i projekcji, przygotowanych przez artystów z różnych krajów. Oprócz instalacji, które można było podziwiać przez 6 festiwalowych dni, wydarzenie uświetniły również imprezy towarzyszące, m.in. spektakl „Pieśń Bugajów” w wykonaniu Teatru Avatar i Świetlna Rowerowa Masa Krytyczna.

Ogromną popularnością cieszyła się instalacja „Renaissance Palace” włoskiej grupy Marianolight, która rozświetlała ulicę Szeroką. Przy Przystani Toruń widzowie oglądali projekcję na kurtynach wodnych pt. „Water Concept Factory”, a w kościele pw. Ducha św. muzyczne dzieło pt. „Organum”. W Dolinie Marzeń zachwyt budziły natomiast „Płomienie życia”.

Wszystkie festiwalowe propozycje wzbudziły zainteresowanie mediów ogólnopolskich oraz światowych – o Bella Skyway napisał m.in. angielski „The Guardian”, chiński „Xinhuanet” i hiszpański „El Pais”.

Chociaż festiwal już za nami, wciąż można wziąć udział w konkursie „Uchwyć blask Bella Skyway” Wyróżnionych zostanie pięć zdjęć, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci gadżetów festiwalu. Autor najlepszego zdjęcia otrzyma ponadto nagrodę specjalną — wyjątkową kolację w restauracji Luizjana.

 1. Fotografie należy wysyłać pod adres konkurs@bellaskyway.pl w terminie do 3 września 2017 roku.
 2. Zdjęcia powinny być przesyłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon).
 3. W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie adres umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.

Pobierz regulamin konkrsu

 

Realizacja: Michał Walkowski/UMT

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.