68. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

68. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 lutego 2024
Autor: Marcin Pryka

Za nami imponujący ORLEN Copernicus Cup, a już 17 i 18 lutego 2024 roku w Arenie Toruń odbędą się 68. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce.

Podobnie jak w przypadku mityngu, miasto Toruń po raz dziesiąty w swojej historii będzie gościć jedne z najważniejszych zawodów lekkoatletycznych w naszym kraju.

Podczas dwudniowego święta Królowej Sportu kibice miłośnicy tej dyscypliny sportu będą mieli możliwość podziwiania rywalizacji najlepszych polskich zawodników w niemal wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych. Start w Grodzie Kopernika awizują wielkie gwiazdy polskiego sportu, medaliści największych imprez światowych.

W sumie do startu w zawodach zgłoszono 511 lekkoatletów. W Arenie Toruń wystąpią m.in.: Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Marika Popowicz-Drapała, Jakub Szymański, Damian Czykier, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Sofia Ennaoui i wielu innych.

Toruńskie mistrzostwa będą zwieńczeniem krajowego sezonu halowego oraz ostatnią szansą na zdobycie przepustek do udziału w mistrzostwach świata w hali, które odbędą się w Glasgow (1-3 marca 2024 r.) jak również ważnym elementem przygotowań do mistrzostw Europy w Rzymie (7-12 czerwca 2024 r.), a przede wszystkim do igrzysk olimpijskich w Paryżu (26 lipca – 11 sierpnia br.).

Główne sesje mistrzostw rozgrywane będą w sobotę i niedzielę od godz. 17:00. Z kolei w godzinach przedpołudniowych w Arenie Toruń obywać się będą eliminacje oraz część konkurencji wielobojowych. Bilety na 68. Halowe Mistrzostwa Polski dostępne są na: https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/halowe-mistrzostwa-polski

Impreza jest współorganizowana przez miasto Toruń i Kujawsko–Pomorski Związek Lekkoatletyczny pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Transmisję telewizyjną z mistrzostw przeprowadzi TVP Sport.

Program 68. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce: https://pzla.pl/file/12237-projekt-programu-minutowego.pdf

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.