57. Długodystansowe Regaty na Wiśle | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

57. Długodystansowe Regaty na Wiśle

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 sierpnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle

14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.

Z uwagi na aktualny niski stan wód tegoroczna trasa regat została skrócona. Start do regat odbędzie się z portu przy przeprawie promowej w Nieszawie o godz. 11:00, a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń.

Są to najstarsze długodystansowe regaty na królowej polskich rzek - na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. Organizatorzy dostosowali podział klas do potrzeb żeglarzy jachtów wyczynowych oraz wszystkich typów jednostek turystycznych. W regatach mogą brać udział również inne jednostki pływające, spełniające wymogi bezpieczeństwa i mogące poruszać się po wodach śródlądowych (kajaki, łodzie wiosłowe, pontony itp.).

Po przekroczeniu linii mety w Toruniu (w godz. 14:00-15:00) na wysokości Przystani Toruń, i zacumowaniu jednostek, rozpocznie się biesiada żeglarska na terenie bulwarów nadwiślańskich. O godz. 18:30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięskim załogom. Następnie wystąpi zespół szantowy Własny Port.

Poprzednie edycje imprezy udowodniły, że nie trzeba być profesjonalistą, aby wziąć udział w wyścigach, a towarzyszące regatom pikniki oraz Festiwal Wisły to atrakcja dla rodzin żeglarzy i sympatyków Wisły.

Harmonogram wydarzenia    

 • godz. 10:00-10:30 – odprawa załóg i służb ratowniczych
 • godz. 11:00 – START regat z plaży miejskiej w Nieszawie (przeprawa promowa)
 • godz. 14:00-15:00 – Planowane przybycie pierwszych załóg na metę w Toruniu (Bulwary Nadwiślańskie-Przystań Toruń)
 • godz. 18:30 – Wręczenie nagród- scena Bulwar Filadelfijski, przy Przystani Toruń.
 • godz. 19:00 – Koncert zespołu „Własny Port”

Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.