57. Długodystansowe Regaty na Wiśle | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

57. Długodystansowe Regaty na Wiśle

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 sierpnia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle

14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.

Z uwagi na aktualny niski stan wód tegoroczna trasa regat została skrócona. Start do regat odbędzie się z portu przy przeprawie promowej w Nieszawie o godz. 11:00, a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń.

Są to najstarsze długodystansowe regaty na królowej polskich rzek - na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. Organizatorzy dostosowali podział klas do potrzeb żeglarzy jachtów wyczynowych oraz wszystkich typów jednostek turystycznych. W regatach mogą brać udział również inne jednostki pływające, spełniające wymogi bezpieczeństwa i mogące poruszać się po wodach śródlądowych (kajaki, łodzie wiosłowe, pontony itp.).

Po przekroczeniu linii mety w Toruniu (w godz. 14:00-15:00) na wysokości Przystani Toruń, i zacumowaniu jednostek, rozpocznie się biesiada żeglarska na terenie bulwarów nadwiślańskich. O godz. 18:30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięskim załogom. Następnie wystąpi zespół szantowy Własny Port.

Poprzednie edycje imprezy udowodniły, że nie trzeba być profesjonalistą, aby wziąć udział w wyścigach, a towarzyszące regatom pikniki oraz Festiwal Wisły to atrakcja dla rodzin żeglarzy i sympatyków Wisły.

Harmonogram wydarzenia    

 • godz. 10:00-10:30 – odprawa załóg i służb ratowniczych
 • godz. 11:00 – START regat z plaży miejskiej w Nieszawie (przeprawa promowa)
 • godz. 14:00-15:00 – Planowane przybycie pierwszych załóg na metę w Toruniu (Bulwary Nadwiślańskie-Przystań Toruń)
 • godz. 18:30 – Wręczenie nagród- scena Bulwar Filadelfijski, przy Przystani Toruń.
 • godz. 19:00 – Koncert zespołu „Własny Port”

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.