50 dni do HME! | www.torun.pl

50 dni do HME!

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 stycznia 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu Marcin Lewandowski, ambasador halowych mistrzostw Europy, w tle herb Torunia

Już tylko 50 dni zostało do rozpoczęcia 36. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Toruń 2021, które odbędą się od 4 do 7 marca w Arenie Toruń. Wierzymy, że wszyscy nie mogą się doczekać tego wyjątkowego wydarzenia. Komitet Organizacyjny robi wszystko, aby mistrzostwa były bezpieczne i pełne sukcesów najlepszych zawodników kontynentu.

Już dziś wiadomo, że do Torunia przyjedzie cała europejska czołówka. Wprawdzieo konkretnych nazwiskach nie można jeszcze mówić, ale już wpłynęły zgłoszenia. Głód rywalizacji wśród sportowców jest ogromny, bo właściwie wszyscy chcą pojawić się w Arenie Toruń.

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym, dostosowanym do aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem zakażeniem wirusem Covid-19. Sprzedaż biletów na Halowe Mistrzostwa Europy uzależniona jest od obostrzeń. Na obecną chwilę wydarzenia sportowe mogą odbywać się bez kibiców. Jeśli nastąpi zmiana tego zapisu, który pozwoli kibicom wejść na wydarzenia sportowe zostanie uruchomiona sprzedaż biletów.

Będzie to pierwsze wydarzenie lekkoatletyczne tej rangi w Polsce od kilkudziesięciu lat – wcześniej mistrzostwa odbyły się w 1975 roku w katowickim Spodku. Dzięki wybudowaniu nowoczesnego obiektu - Areny Toruń, miasto stało się w ostatnich latach prawdziwym centrum polskiej i międzynarodowej halowej lekkoatletyki.


Więcej:

>>> Strona imprezy: www.torun2021.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.