www.torun.pl

40 tys. zł dla Maćka

Miasto, Sport
Data publikacji: 07 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Popularny dziennikarz Filip Chajzer przebiegł okrążenie bieżni w Arenie Toruń w szczytnym celu – by wspomóc zbiórkę na operację nogi małego Maćka.

Wyzwanie do pokonania jednego okrążenia w czasie poniżej 50 sekund rzuciły zawodniczki tzw. „Aniołki Matusińskiego”: Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub, Iga Baumgart i Patrycja Wyciszkiewicz, a także firma New Balance. Jeśli Filip Chajzer zmieści się w określonym czasie, wówczas New Balance zasili konto Maćka kwotą 20 tys. zł.

Filip Chajzer wykazał się sportowym duchem i dobrą kondycją fizyczną, przebiegł bowiem okrążenie bieżni w toruńskiej Arenie w czasie 30,96 sekundy. To wydarzenie zostało pokazane na żywo w programie Dzień Dobry TVN w czwartkowy poranek 7 lutego 2019 r. Dziennikarzowi kibicowały pomysłodawczynie wyzwania: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Iga Baumgart-Witan. Zawodniczki dzień wcześniej wzięły udział w mityngu lekkoatletycznym Orlen Copernicus Cup.

Dziennikarz jednak podbił stawkę - za każdą sekundę poniżej wyznaczonych 50 sekund firma New Balance miała dopłacić do ustalonej kwoty po 1000 zł. W rezultacie na konto podopiecznego Fundacji „SiePomaga” (zbiórka na cel: Operacja Rekonstrukcji Nóżki Maciusia Rogala w Paley Institute w USA) wpłynie 40 tys. zł!

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.
 • Miasto
  Według prognoz, Wielkanoc będzie pogodna i słoneczna. Warto zatem znaleźć czas na spacer, np. w Ogrodzie Zoobotanicznym, który przygotował wiele świątecznych niespodzianek. W Wielki Piątek zaś w nastrój zadumy wprowadzi ostatni z koncertów wielkotygodniowych, odbywający się w zabytkowym wnętrzu kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Inwestycje, Miasto, MZK
  Mamy zielone światło dla rozpoczęcia robót budowlanych dla pierwszego etapu prac w rejonie pl. Rapackiego. 17 kwietnia 2019 r. wykonawca uzyskał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (tzw. ZRID) dla robót na ul. Chopina i Wały gen. Sikorskiego.
 • Miasto, Sport
  16 kwietnia 2019 r. w Przystani Toruń odbyło się drugie posiedzenie Rady Sportu kadencji 2019-2023.
 • Miasto
  17 kwietnia 2019 r. w toruńskim ratuszu spotkali się menedżerowie centrów miast z Torunia, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina i Łodzi, czyli z miast, które zdecydowały się na wdrożenie idei town centre management (TCM).
 • Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.
 • 17 kwietnia 2019 r., dziesiątego dnia strajku, strajkuje 1067 nauczycieli z toruńskich szkół.
 • Na dworcu kolejowym Toruń Główny odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło 7 zespołów ze szkół toruńskich i zespół z LO w Lipnie.
 • Miejski Zarząd Dróg przypomina kierowcom, że od najbliższego piątku 29 marca 2019 r. ulica Legionów na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Odrodzenia będzie objęta Strefą Płatnego Parkowania (Podstrefa B).
 • Międzynarodowy zlot skautek i skautów InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 16 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. InterCamp jest organizowany od 1967 roku. Młodzi harecerze w wieku 11-17 lat oraz dorośli instruktorzy spotykają się w weekend, w którym przypadają Zielone...
 • Na tematy atutów gospodarczych, możliwości inwestycyjnych i o sektorze turystycznym Tunezji rozmawiano w ramach „Dnia promocji gospodarki i turystyki tunezyjskiej”.
 • W Toruniu przy ul. Warszawskiej 4 mieści się Konsulat Honorowy Tunezji. Jego otwarcie nastąpiło 16 kwietnia 2019 roku.
 • W Toruniu goszczą Ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili oraz wicegubernator regionu Imeretia Ioseb Khakhaleishvili. 17 kwietnia 2019 r. złożyli wizytę w urzędzie miasta.