40. Toruń Maraton | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

40. Toruń Maraton

Data wydarzenia
-

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Opis wydarzenia: 

Ostatnia impreza w ramach Toruńskiej Triady Kopernikańskiej odbędzie się 22 października 2023 r. Wtedy to już po raz 40. po ulicach Torunia zostanie przeprowadzona rywalizacja na dystansie maratonu. Imprezie będzie towarzyszyć także półmaraton oraz nowość - bieg na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Poprzednie edycje Toruń Maraton zakończyły się dużym sukcesem. Mnóstwo osób zapowiedziało, że ponownie wybierze się do grodu Kopernika na kolejną odsłonę toruńskiego maratonu. Jubileuszowa edycja maratonu będzie promować zbliżające się 100-lecie pierwszego, historycznego maratonu toruńskiego z 1924 r

Biuro zawodów, strefa EXPO, depozyt, prysznice i szatnie będą zlokalizowane w budynku Motoareny. Niebawem organizatorzy uruchomią nabór chętnych biegaczy do pełnienia funkcji pacemakera tj. osoby pomagającej swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie. Poszukiwane będą osoby, które będą wstanie poprowadzić grupy na czasy końcowe od 4h 30min do 3h 15min. Trasa biegów będzie inna niż w dwóch poprzednich edycjach i zostanie niebawem zaprezentowana.

Do każdego pakietu startowego można skompletować elementy odzieży startowej brandowanej marką imprezy renomowanej firmy AdRunaLine. Do wyboru są koszulka z krótkim i długim rękawem, bluza sportowa oraz czapka zimowa.

Dzień przed biegami głównymi organizatorzy zapraszają wszystkich biegaczy i ich rodziny na wspólne zwiedzanie miasta Torunia z przewodnikiem turystycznym, na pasta party oraz do strefy EXPO. W ramach rozruchu przed maratonem, czy w celu umilenia oczekiwania na stresujący start, organizatorzy zdecydowanie polecają skorzystanie ze wspólnego zwiedzania toruńskiej Starówki. 

Regulamin 5 km: https://run-torun.pl/wp-content/uploads/2023/REGULAMIN_5km_TM_2023.pdf

Regulamin półmaraton: https://run-torun.pl/wp-content/uploads/2023/REGULAMIN_TP_2023.pdf

Regulamin maraton: https://run-torun.pl/wp-content/uploads/2023/REGULAMIN_TM_2023.pdf

Zapisy: https://zapisy.sts-timing.pl/triada_kopernikanska/?fbclid=IwAR0Vre_gF2ES8bNCZT8-qXCYG6eI7szYH5U7NnimNa63qmaJ8pUe8Juziho

Lista startowa na wszystkie biegi cyklu TKK 2023: https://zapisy.sts-timing.pl/triada_kopernikanska/lista.php?fbclid=IwAR0BnIxZLrz-dThpCmr85rO-d-u8IuqyS037MRhCi37xmeNuw0Rcqa5m_AU

Maraton w Toruniu to bieg corocznie rozgrywany od 1983 roku, a jego pierwsza, historyczna edycja odbyła się w 1924 r. Na przestrzeni lat zmieniał się organizator imprezy. Od 2017 roku Toruń Maraton jest zorganizowany przez Stowarzyszenie Run To Run. Końcówka października to będzie jeden z ostatnich momentów na ustanowienie swojego rekordu życiowego jeszcze w 2023 roku. Ze względu na potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, ponownie spodziewane są liczne rekordy życiowe biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu.

Medal to „serce imprezy biegowej”, dowód osiągniętego rezultatu sportowego, pamiątka na lata, dlatego bez wątpienia musi być wyjątkowy! Przedstawiciele Stowarzyszenia Run To Run starają się, aby medale organizowanych przez nich imprez były zawsze ponadprzeciętne. Tak będzie także podczas 40. edycji Toruń Maraton! Na finiszerów toruńskiego maratonu, półmaratonu i piątki będą czekały wyjątkowe medale. Tegoroczny projekt będzie stanowił ostatnią, największą część łącznego medalu Toruńskiej Triady Kopernikańskiej 2023 prezentującego XVIII-wieczne perskie astrolabium wykorzystywane przez Mikołaja Kopernika.

Data: 
22.10.2023 08:00
Miejsce: 
Motoarena Toruń
Kategoria wydarzenia: 
Kopernik 550
Sport
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.