38 firm ze znakiem „Made in Toruń” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

38 firm ze znakiem „Made in Toruń”

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 listopada 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Kolejne firmy funkcjonujące na toruńskim rynku i stawiające na wysoką jakość otrzymały certyfikat „Made in Toruń”. Kapituła znaku wyróżniła 38 biznesowych przedsięwzięć, upowszechniających dobre praktyki w swojej branży, działające zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i oferujące produkt lub usługę najwyższej jakości.

-  Certyfikat „Made in Toruń” to wyraz uznania dla Państwa innowacyjności i zarazem szacunku dla wielowiekowego dziedzictwa kulturowego Torunia. Cieszy fakt, że otrzymują go zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne firmy, a nawet przedsięwzięcia jednoosobowe mówił podczas uroczystości Prezydent Torunia Michał Zaleski.

Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 15 listopada 2018 r.  w Hotelu Bulwar. Wraz z prezydentem Michałem Zaleskim na scenie pojawiły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu, Malwina Szymańska i Weronika Włodek, laureatki głównej nagrody w konkursie „Prezydentem być”.

Firmy wyróżnione logo „Made in Toruń” łączy toruński rodowód i najwyższa jakość oferowanych produktów i usług. Od dziś  przedsiębiorcy mogą w swoich działaniach promocyjnych posługiwać się znakiem, który pomaga wzbudzić zaufanie wśród klientów i kontrahentów. Logo można umieścić np. na swoim produkcie, witrynie sklepu, ulotkach, w katalogach promocyjnych czy reklamach internetowych.

Przypomnijmy, że pomysłodawczynią  certyfikatu jest radna Magdalena Olszta-Bloch, a jego operatorem - Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Znak jest bezpłatny, o jego przyznaniu decyduje kapituła złożona z przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.  „Made in Toruń” to logo, które gwarantuje wysoką jakość produktu, jego pochodzenie, a przede wszystkim wiarygodność.
Aby ubiegać się o certyfikat, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przekazać go do Centrum Wsparcia Biznesu. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.madeintorun.pl

Konieczne jest spełnienie dwóch z trzech kryteriów formalnych: produkt jest wytwarzany lub usługa jest świadczona w Toruniu, pomysł zrodził się w Toruniu, produkt lub usługę można nabyć w naszym mieście. Kapituła zwróci też uwagę na merytoryczną treść zgłoszenia, m.in. na systemy jakości, inne certyfikaty i normy spełniane przez przedsiębiorcę, nagrody i wyróżnienia oraz konkurencyjność produktu lub usługi.

Lista laureatów znaku MADE IN TORUŃ

1. Bank Spółdzielczy w Toruniu    
Toruński bank jest jednym z czołowych banków spółdzielczych w Polsce. Poprzez sieć swoich placówek odgrywa znaczącą rolę na rynku usług finansowych w województwie kujawsko-pomorskim. Wraz z grupą ponad 200 banków współtworzy Spółdzielczą Grupę Bankową, której usługi oferowane są w ponad 1800 placówkach, położonych przede wszystkim na terenie centralnej i północno-zachodniej części Polski.

2. ANIRO Sp. z o. o. USŁUGI INŻYNIERSKIE    
Toruńska firma jest obecna na rynku ponad 30 lat. Działa w branży automatyki przemysłowej, napędów i ochrony przeciwprzepięciowej. Zadania inżynierskie w ANIRO realizowane są w oparciu o zasadę: koncepcja/projekt/realizacja/ serwis.

3.  DŁUGA BUŁA - ZAPIEKANKI I KANAPKI, ul. Most Pauliński 3
Pyszne, chrupiące zapiekanki i kanapki w oryginalnych kompozycjach smakowych. Serwowane na swojskim pieczywie, prosto z pieca.  


4. Minkiewicz Urzędowski Sobolewski Torba Radcowie Prawni S.C.
Toruńska kancelaria znalazła się w pierwszej dziesiątce największych kancelarii w województwie kujawsko-pomorskim przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Prawnicy spod znaku Made in Toruń specjalizują się m.in. w postępowaniach sądowych, arbitrażowych oraz egzekucyjnych, prawie spadkowym, rodzinnym, pracy i ubezpieczeń społecznych, podatkach, nieruchomościach i zamówieniach publicznych.

 

5.  PHU FONTE
Fonte zajmuje się sprzedażą kawy, herbaty, gorącej czekolady, wody, serwisem i sprzedażą ekspresów. Prowadzi szkolenia kawowe, stara się zasiać odrobinę wiedzy kawowej, aby każdy dzień witał nas pyszną, aromatyczną filiżanką gorącego napoju.


6.  Hotel Bulwar - restauracja
 „Daj się oczarować niezwykłemu menu Szefa Kuchni i zobacz go przy pracy dzięki oryginalnie zaprojektowanej przestrzeni. Gdzie byś nie usiadł, przytuli Cię nastrojowe połączenie nowoczesnego stylu i kilkusetletniej historii budynku. Rozkoszuj się widokiem na pięknie podświetlony Most im. Józefa Piłsudskiego lub ogrzej się przy imponującym 6-metrowym kominku".  


7.  ARTiS Poligrafia S.C.    
ARTiS poligrafia jest firmą założoną w 1990 roku. Starannie dobrany park maszynowy, wykwalifikowany zespół osób oraz blisko 30-letnie doświadczenie pozwalają wykonać praktycznie każdą produkcję poligraficzną. Drukarnia wyposażona jest w trzy maszyny offsetowe, uzupełnieniem jest maszyna do druku cyfrowego. Do tego prace introligatorskie, dwie maszyny wycinające umożliwiają wykonywanie zleceń na opakowania.


8. Instytut Wspierania Nowych Technologii    
DRONETECH WORLD MEETING - to targi producentów innowacyjnych rozwiązań, inwestorów zainteresowanych pojazdami i systemami bezzałogowymi i autonomicznymi. Networking i spotkania B2B z ludźmi, którzy zmierzają ku przyszłości. Centrum Naukowe to panele dyskusyjne, masterclassy, i konferencje. Wiedza o dronetechnologii w pigułce.    


9. GOTYK Nieruchomości
Biuro Nieruchomości specjalizuje się w nieruchomościach komercyjnych, takich jak: lokale do wynajęcia i na sprzedaż, hale magazynowe i działki  inwestycyjne . W ofercie biura są także mieszkania i domy na sprzedaż i do wynajęcia. Biuro oferuje też usługi z zakresu doradztwa i pomocy prawnej, sprawdzania stanu prawnego i fizycznego nieruchomości.


10. Flynamic
Flynamic to profesjonalne materiały foto-video 4K z powietrza. Firma specjalizuje się w fotografii powietrznej za pomocą bezzałogowych statków powietrznych.


11. K&K Ratuszanka i Toruńscy Partacze    
Jesteśmy pewni! Oni swojej roboty nie spartaczą! Toruńscy Partacze otworzyli swoje podwoje w 2016 roku. Wśród atrakcji są m.in warsztat wypieku piernika, warsztat mincerski oraz warsztat rycerski. Uczestnicy mogą się przekonać jak wyglądały dawne rzemiosła. Inicjatywa Toruńskich Partaczy to nowy pomysł na poznanie historii poprzez interesujące połączenie wiedzy historycznej, pracy animatorów, sprzętu historycznego i czynnego zaangażowania gości.


12. Toruńskie Zakłady Graficzne ZAPOLEX Sp. z o. o.
Firma czerpie z 400-letniej tradycji toruńskiego drukarstwa, ma ugruntowaną pozycję na rynku poligraficznym. Zdobyła ją dobrą jakością, korzystnymi dla obu stron cenami i terminowością. Potwierdzeniem profesjonalizmu jest zaufanie, jakim obdarzają toruńską firmę klienci z całej Europy. Spółka zrealizowała 14 wniosków unijnych i co roku inwestuje w park maszynowy oraz rozwój pracowników. Zapolex współpracuje z ponad 200 partnerami biznesowymi w Europie.


13. Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o. o.    
KOPEL działa na rynku od 1988. Od początku przedsiębiorstwo stawiało sprawę jasno - "Naszym celem jest być lepszym od konkurencji". Toruńska firma posiada dwadzieścia cztery oddziały w całej Polsce. Kupicie tam m.in. żarówki LED, które mogły mieć pośredni wpływ na niedostatek demokracji w Europie i przyczynić się do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


14. Tornet.pl
Firma świadczy usługi pieczątkarskie w Toruniu. Kapituła znaku doceniła usługę wykonania pieczątek w ekspresowym tempie. W ofercie firmy jest kilkadziesiąt rodzajów stempli.


15. KM Projekt
Kompensatory tkaninowe toruńskiej firmy mogą być stosowane z mediami gazowymi przy temperaturze do 1200°C i ciśnieniu blisko 0,3 Mpa. Znajdują swoje zastosowanie w zakładach przemysłowych oraz standardowych instalacjach wentylacyjnych. Firma do produkcji wykorzystuje sprawdzone materiały od europejskich dostawców. Kadra posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu jako młoda firma zapewnia najwyższą jakość usług.


16.  ITA POLAND S.C.
Lico Toruńskie - płytki produkowane z oryginalnych XIX-wiecznych cegieł pochodzących z toruńskich historycznych obiektów. Charakteryzuje się większym rozmiarem od lica klasycznego, bardziej równymi krawędziami oraz inną fakturą powierzchni.


17. Dom Legend S.C.
Dom Legend Toruńskich to połączenie muzeum i teatru. Jedyne takie miejsce, w którym słuchając legend toruńskich, doświadczycie emocji w najbardziej interaktywny sposób! Posłuchacie tak opowieści „O założeniu Torunia i krzyżackiej baszcie na dębie”, „O wizycie króla Władysława Jagiełły w Toruniu”, „O flisaku i żabiej pladze”, „O łotrze Szwedku”, „O dzwonie Tuba Dei” oraz „O grzechu krzyżaka i Krzywej Wieży”.    


18. Pryzmat S.C.
Tapety wracają w wielkim stylu. Firma oferuje tapety na specjalistycznym podkładzie o tłoczonej powierzchni, dostępne w trzech strukturach wykończenia powierzchni: Piasek, Płótno i Beton, oraz tapety wodoodporne. Są one przygotowywane pod konkretny wymiar ściany w brytach o szerokości od 60 cm do 100 cm.  Produkt posiada oznaczenie CE, atest niepalności, atest higieniczny oraz system ochrony przeciwbakteryjnej.


19.  Optometria - Karczewski Sp.j.    
Firma powstała w naszym mieście w 1994 roku jako działalność jednoosobowa. Dziś w Toruniu i kilku innych miastach województwa działa już dziewięć pracowni optycznych z charakterystycznym znakiem firmowym. Powstał też salon dziecięcy Optometria Karczewski KIDS stworzony z myślą o najmłodszych.


20. LOOK AHEAD Edukacja i tłumaczenia
Dlaczego warto zapisać się na lekcje w LOOK AHEAD? Ponieważ lektorzy do każdego podchodzą  indywidualnie i dobierają taki program zajęć, aby kursanci przede wszystkim UŻYWALI języka, którego się uczą. Niezależnie od tego, czy chodzi o wyjazd na wakacje, pracę w środowisku produkcyjnym, czy przygotowanie do certyfikatu.


21. ALPHA GSM
Firma zajmuje się serwisowaniem, skupem i sprzedażą telefonów komórkowych, jak i tabletów. Posiada również ciekawe akcesoria GSM w świetnych cenach. Sztandarowy produkt to personalizowane etui na telefon z własnym nadrukiem.


22. Widelec S.C.
Jedna z kulinarnych wizytówek Torunia. Obowiązkowy punkt programu studenckiego dnia. Burgery, quesadillas, frytki, sałatki, przekąski. Restauracja prowadzi dwa lokale w Toruniu, jeden w Inowrocławiu. Firma planuje swój rozwój także w Bydgoszczy i Kaliszu.


23. FIT BY ME
To nowoczesna marka odzieży sportowej stworzona z myślą o kobietach, które chcą wyrazić poprzez ubiór siebie i swoją pasję do sportu, a jednocześnie czuć się podczas treningu i zawodów zawsze wygodnie i komfortowo. To marka odzieżowa stworzona, aby strojem dodać kobietom motywacji i odwagi w zawalczeniu o własne ja i odkrywaniu swoich mocnych stron.


24. Specjalistyczna Praktyka Lekarska PCME MED
 „Bezpieczne Słonko” to akcja profilaktyczno-edukacyjna z zakresu przeciwdziałania powstawaniu nowotworów skóry i kształtowania zdrowych nawyków już od najmłodszych lat życia dziecka. Badania dermatoskopowe są całkowicie bezbolesne, umożliwiają ocenę znamion i wczesne wykrycie ewentualnych zmian.


25. Salon Kosmetyczny Szkolenia Kosmetyczne Nathalie    
Firma zajmuje się od  kilku lat prowadzeniem kursów kosmetycznych. Posiada wpis do Państwowego Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Ukończenie kursu potwierdzone jest imiennym certyfikatem. W ofercie m.in. kursy manicure hybrydowego, kurs wizażu, kurs przedłużania rzęs czy kurs stylizacji paznokci metodą akrylową.


26. TORIMPEX-TRADE Sp. z o. o.
To sieć sklepów z wyłącznie polskim kapitałem, która powstała w 1990 roku w Toruniu. To 8 placówek na terenie miasta, 250 zatrudnionych osób, 10-20 tys. pozycji asortymentowych, codzienne dostawy świeżego mięsa i wędlin, pełen zakres towarów spożywczych, chemii kosmetycznej i gospodarczej, AGD.

27. Firma Turystyczna Toruń Tourist
Biuro Turystyczne zajmuje się turystyką przyjazdową, organizując turystom pobyty w Toruniu i regionie. Na rynku usług turystycznych działa już dwie dekady. Ekipę tworzą najlepsi toruńscy przewodnicy, specjaliści obsługi ruchu turystycznego, historycy, archeolodzy, historycy sztuki. W ofercie m.in. warsztaty wypieku pierników.  


28.  Tres Event & Media
Firma realizuje m.in.  transmisje live video z wydarzeń sportowych. Dojeżdżają  w różne zakątki Polski, by uchwycić najważniejsze chwile w sporcie. W ofercie również realizacja reportaży video bez relacji live wraz ze zdjęciami. Firma posiada kamery sportowe, stacjonarne jak i 360’’. Opcją dodatkową jest możliwość reklamowania produktów podczas transmisji nadawanych live.


29.  RADIO GRA TORUŃ
Budzą Toruń już od 25 lat. Serwują mieszankę muzyczną, przyprawioną solidną porcją humoru i najważniejszych informacji. Podglądają toruńskie drogi, są w stałym kontakcie z torunianami i polecają to co najlepsze w mieście.     


30. Biuro Nieruchomości ADMIN s.c.    
Firma od ponad dwudziestu lat działa na lokalnym rynku nieruchomości. Zajmuje się głównie zarządzaniem nieruchomościami. Aktualnie w  zarządzie ma kilkadziesiąt nieruchomości na terenie Torunia, Chełmży, Ciechocinka i Inowrocławia.  Zapewniają troskę o niezakłócone funkcjonowanie nieruchomości pod względem technicznym. Współpracują  ze sprawdzonymi, solidnymi rzemieślnikami, którzy są do dyspozycji przez całą dobę.


31. Miglasst s.c.
Wielu kierowców zna ten problem. Najpierw pojawia się mała rysa, później wokół niej pajęczyna pęknięć, aż wreszcie przychodzi ten moment, gdy trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Zbita szyba.  Żaden problem! Pomogą fachowcy z Miglasst Szyby Samochodowe Toruń ul. Sieradzka 13.


32. Restauracja  Jan Olbracht Browar Staromiejski – piwo piernikowe    
To wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Torunia. Można w nim na własne oczy zobaczyć proces powstawania piwa i posmakować różnorodnych potraw kuchni polskiej, z nutką bawarskiej sztuki kulinarnej. Wszystkie piwa są niefiltrowane i niepasteryzowane. Restauracja jest podzielona na cztery poziomy. Znajdziecie tam m.in. warzelnię, salonik VIP, bar, Salę Królewską i salę konferencyjną.


33. Vanilla Spa
Kapituła wyróżniła usługę pod nazwą: Rytuał "Czekoladowa Euforia".  To terapia odprężająco-odżywczo-ujędrniająca. Zabieg o zapachu czekolady - działa na skórę ujędrniająco, a na zmysły kojąco. Czekolada do masażu przygotowywana jest tuż przed zabiegiem wyłącznie z naturalnych składników: m.in. miazgi kakaowej, masła kakaowego, oleju kokosowego, oleju ze słodkich migdałów. Nie zawiera konserwantów i sztucznych aromatów.


34.  Pracownia Kapeluszy Damskich Modena
W tej pracowni rocznie powstaje kilkaset nowych kapeluszy. Robi się tu również radykalne przeróbki tych, które przestały spełniać wymagania najnowszych kanonów mody. Produkuje  starymi tradycyjnymi i sprawdzonymi metodami, tworząc z naturalnych materiałów. Sprowadza słomę, panamę i tkaniny z Włoch, ale też z innych krajów. Wytłacza kapelusze na drewnianych lub metalowych formach.


35. INTER-STAT Sp. z o. o.
Firma od kilkudziesięciu lat funkcjonuje na rynku usług celnych. W ofercie kompleksowa obsługa zagadnień celnych, dotyczących zarówno osób fizycznych, jak i prawnych m. in. eksport / import, procedury gospodarcze, mienie przesiedlenia, akcyza od zakupu pojazdów, zgłoszenia Intrastat.


36. SOFTOR.PL
Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązaniach dla sanatoriów, centrów i szpitali rehabilitacyjnych, przychodni specjalistycznych oraz hoteli medical spa. Program  SOFTOR.ERP to synchronizacja danych w czasie rzeczywistym, zastąpienie kilku niewspółpracujących ze sobą programów, dostosowanie i konfiguracja produktu do indywidualnych wymagań i znaczna automatyzacja codziennych, żmudnych czynności.


37. Żywe Muzeum Piernika
Żywe Muzeum Piernika istnieje w Toruniu od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – przy ulicy Rabiańskiej 9. Zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać tradycję wypieku toruńskiego piernika, historię miasta, średniowieczną kulturę i język w niezwykłej atmosferze i z humorem!


38. betterMe  Tomasz Kruszewski    
Forma wsparcia przy pomocy metod psychologicznych i terapeutycznych, która leczniczo oddziałuje na różne zaburzenia psychiczne, emocjonalne i niepożądanie zachowania. Terapia poznawczo-behawioralna to pomoc w zakresie postępowania wobec problemów takich jak: zaburzenia lękowe, depresja, zaburzenia snu, zaburzenia odżywiania, fobie.


39. Producent Reklam ArtLine    
Firma ma w swojej ofercie reklamę przestrzenną - Litery 3D, kasetony podświetlane, oklejanie pojazdów, oklejanie witryn, tablice reklamowe i informacyjne.

Fot. Lech KamińskiNajczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.