35. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora | www.torun.pl

35. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora

Data wydarzenia
-
plakat festiwalu
Opis wydarzenia: 

Festiwal zwykle odbywał się jesienią. Pandemia zmieniła ten od dawna ukonstytuowany stan rzeczy. Tym razem Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora odbędą się w maju.

Organizatorzy mają nadzieję zorganizować imprezę w formie hybrydowej, by widzowie mogli uczestniczyć w niej fizycznie oraz poprzez streaming. Sytuacja jest jednak dynamiczna i wiele wskazuje na to, że tegoroczna edycja przybierze wyłącznie tę drugą postać. Wówczas

Spektakle pokazywane będą poprzez platformę PPV Stream: https://bajpomorski.ppv-stream.pl/

Hasło przewodnie: Spektakle w 100. rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza.

Zaprezentowane zostaną cztery monodramy. W pierwszym dniu widzowie obejrzą monodram Krzysztofa Gordona „Śmieszny staruszek”. Staniemy się świadkami nie do końca sprecyzowanej pod względem przedmiotu rozprawy sądowej, podczas której oskarżony „składa zeznania ze swojego życia”. Po spektaklu odbędzie się jedyna impreza towarzysząca (najprawdopodobniej wyłącznie w formie online) – wykład prezesa Klubu Krytyki Teatralnej, redaktora Tomasza Miłkowskiego, „Tadeusz Różewicz w Teatrze Jednego Aktora”.

W drugim dniu Wioleta Komar zaprezentuje monodram „Przyj dziewczyno przyj…” oparty na utworach: „Przyj dziewczyno przyj do sukcesu” i „Kichnięcia, dramatach: Pogrzeb po polsku”, „Na czworakach”, „Trelemorele”, „Czego przybywa czego ubywa” oraz wierszu „Budowa wieży Bubel”. Spektakl stanowi próbę scenicznego ujęcia byłych, obecnych i przyszłych tzw. „obowiązujących, kultowych trendów” literacko-artystycznych.

W tym samym dniu Piotr Kondrat zaprezentuje w Amfiteatrze Szekspirowskim premierowy spektakl „Szekspir 7 pm”.

Ostatniego dnia obejrzeć będzie można monodram Agnieszki Przepiórskiej „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Spektakl stanowi próbę ujęcia życiorysu poetki żydowskiego pochodzenia, Zuzanny Ginczanki, rozstrzelanej przez Gestapo w 1944 roku.

Afisz festiwalu - kliknij, żeby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Data: 
07.05.2021 (Całodzienne) — 09.05.2021 (Całodzienne)
Miejsce: 
Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Teatr
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.