33 zakażenia, 3 ofiary - 6.05.2021 - konferencja prasowa | www.torun.pl

33 zakażenia, 3 ofiary - 6.05.2021 - konferencja prasowa

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 06 maja 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej

W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 33 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły z powodu chorób współistniejących z COVID-19.

- Długo już żyjemy z epidemią - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Torunia Michał Zaleski. - Jednak dane, które otrzymuję, pokazują, że obecnie odpływ fali epidemii jest już bardzo widoczny. W ostatnich dniach liczba zakażeń w Toruniu waha się od kilku do trzydziestu osób. Oczywiście nadal istotne jest, by zachować zasadę ostrożności oraz stosować się do zakazów i nakazów wynikających z epidemii. Na szczęście siła jej oddziaływania na nasze życie i zdrowie spada.

W całym kraju od wczoraj wykryto 6 431 przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj w Polsce zmarło 510 osób – wyłącznie COVID-19 był przyczyną śmierci 158 z nich. Najwięcej zakażeń potwierdzono w województwach: śląskim (1086), mazowieckim (793) i wielkopolskim (753). W kujawsko-pomorskim odnotowano 321 zachorowań i 22 przypadki śmiertelne, w tym 1 wyłącznie z powodu COVID-19.

Szczegółowe informacje na temat liczby zakażeń w serwisie rządowym – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Dane Ministerstwa Zdrowia dot. Torunia

Kliknij w obrazek, aby powiększyć

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 27 grudnia 2020 roku podano 12 614 827 dawek szczepionki w całym kraju (3 308 889 osób jest w pełni zaszczepionych), w tym 57 693 w Toruniu (w pełni zaszczepiono 14 338 osób). Wczoraj w Polsce zaszczepiono 376 745 osób, w tym 515 w Toruniu.

- Bardzo pozytywnym zaskoczeniem były tzw. szczepienia majówkowe - podkreśla prezydent Michał Zaleski. - Objęły one krótki, zamknięty okres od 1 do 3 maja. W tymczasowym punkcie szczepień w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” wykonano ponad 3600 szczepień. Planowaliśmy, że będzie ich o ponad 1000 mniej. Mimo złej pogody, deszczu i zimna mieszkańcy cierpliwe czekali w kolejce na możliwość zaszczepienia. Natychmiast po szczepieniach majówkowych weszliśmy w szczepienia w przygotowywanych wcześniej Punktach Szczepień Powszechnych. Zmierzamy do tego, co najbardziej oczekiwane, czyli do poziomu zaszczepień, który zapewni nam odporność populacyjną.

Więcej o realizacji programu szczepień można przeczytać w rządowym serwisie GOV.PL – kliknij tutaj, aby przejść do strony

Żłobki i przedszkola objęte kwarantanną

Niepubliczny żłobek „Dziecięca Odyseja”  - 1 dziecko w izolacji, 6 dzieci i 2 pracowników kwarantannie do 7.05.br.

Przedszkola, szkoły, w których oddziały są objęte kwarantanną: SP nr 2 – 1 klasa oraz 1 pracownik w kwarantannie do 10.05. br.
 Konferencja prasowa prezydenta Torunia 6 maja 2021 r.
 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.