300 tys. wypożyczeń Torvelo | www.torun.pl

300 tys. wypożyczeń Torvelo

Drogi, Miasto
Data publikacji: 25 listopada 2020
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Zbliżenie na nakładkę z logo roweru miejskiego Torvelo

Prawie 300 tysięcy razy wypożyczane były rowery z miejskiego systemu Torvelo od początku jego funkcjonowania w 2019 r.

Rower miejski to jeden z najbardziej popularnych środków transportu. W Toruniu można z niego korzystać od 2014 r. Obecnie operatorem systemu jest firma BikeU z Warszawy. Od czasu, gdy 1 sierpnia 2019 r. uruchomiła w naszym mieście stacje Torvelo, odnotowano już prawie 300 tysięcy wypożyczeń i niemal 17 tysięcy zalogowanych użytkowników.

Przed toruńskimi miłośnikami jednośladów jeszcze miesiąc działania roweru miejskiego. Jeśli pogoda dopisze, będzie to z pewnością bardzo aktywny okres jesienno-zimowy. Zgodnie z umową, od 1 listopada br. do dyspozycji użytkowników jest 250 rowerów. W pełnym sezonie jest ich znacznie więcej, bo 400.

- Zainteresowanie rowerem miejskim cieszy. W tym roku do połowy listopada odnotowaliśmy 150 tys. wypożyczeń. Biorąc pod uwagę, że przez jakiś czas ze względów epidemicznych nie było można korzystać z roweru, jest to dobry wynik - mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu BikeU.

Wśród prawie 17 tys. użytkowników Torvelo są tacy, którzy ze szczególnym zaangażowaniem korzystają z systemu i z powodzeniem można ich nazwać rekordzistami. Firma BikeU w tym roku wskazała jedną taką osobę. Jest nią Pan Mateusz, który w tym roku skorzystał aż 760 razy z roweru Torvelo.

Ciekawostką może być fakt, że system Torvelo pokazuje, że rekordzistą wśród floty jest rower o nr 56079, który był wypożyczony 869 razy.

Mieszkańcy Torunia mają swoje ulubione stacje. Zdecydowanym liderem jest wypożyczalnia przy placu Rapackiego. Wśród liderów jest także stacja przy Wałach Generała Sikorskiego koło Urzędu Miasta i przy ul. Broniewskiego przy Tesco.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.