3 działki na Abisynii | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

3 działki na Abisynii

Biznes, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 14 stycznia 2022
Autor: Filip Tomasik

Kolejne działki w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód idą pod młotek. Tereny przeznaczone są dla przedsiębiorstw posiadających status MŚP. W ofercie znajdują się 3 nieruchomości, każda o powierzchni 50 ar.

Przetargi kierowane są do podmiotów posiadających status MŚP, czyli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Działki zlokalizowane są w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód przy ul. Świdnickiej. Ich podstawowym przeznaczeniem jest działalność usługowa. Dopuszcza się również składy, magazyny, funkcję mieszkaniową integralnie związaną z prowadzoną działalnością usługową, infrastrukturę techniczną oraz drogi wewnętrzne. Grunty są niezabudowane i niezagospodarowane. Znajdują się w zasięgu sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, gazowej i teletechnicznej. Dojazd odbywa się ul. Przelot i dalej ul. Świdnicką.

1 marca 2022 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami UM odbędą się przetargi na sprzedaż tych terenów. Inwestorzy, którzy chcą przystąpić do zakupu, muszą do 22 lutego wpłacić wadium na konto Urzędu Miasta w wysokości 10 procent sumy wywoławczej.

Tereny zlokalizowane są w północno-wschodniej części miasta. Bardzo dobre skomunikowanie z drogami krajowymi nr 91, 15 i 10 oraz bliskość węzła autostrady A1 sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się obiekty usługowo-produkcyjne oraz duże centra logistyczne. Prężnie funkcjonuje tam Grupa TZMO, a w hali magazynowo-produkcyjnej wybudowanej przez Panattoni Europe działalność prowadzą już firmy Inpost oraz United Beverages. Działki inwestycyjne w tej części miasta kupiło już kilkunastu inwestorów. Cała strefa ma blisko 40 hektarów powierzchni.

Strefa inwestycyjno – logistyczna Toruń – Wschód Obszar nr 2
1. nr działki 132/42 – 0,5042 ha SPRZEDANA
2. nr działki 132/43 – 0,5032 ha – cena wywoławcza 410 000 zł
3. nr działki 132/44 – 0,5104 ha SPRZEDANA
4. nr działki 132/45 – 0,5016 ha - cena wywoławcza 470 000 zł
5. nr działki 132/46 – 0,5067 ha - cena wywoławcza 450 000 złNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu dziecko od tyłu wpatruje się w podświetloną na niebiesko i fioletowo fontannę
  Kultura, Miasto
  Ze względu na prace montażowe przy instalacji na 13. Bella Skyway Festival fontanna Cosmopolis zostaje wyłączona. Ponowne jej uruchomienie planuje się 22 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: dwie pomarańczowe śmieciarki
  Eko, Miasto
  W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Na zdjęciu osoby idą ul. Szewską
  Kultura, Miasto
  Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Na zdjęciu: fragment sylwetki kobiety w błękitnej sukience trzymającej w dłoni klucz do mieszkania
  Biznes, Miasto
  Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Na zdjęciu: pnącza porastające ścianę kładki nad trasą średnicową
  Eko, Miasto
  Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.
 • Na zdjęciu tramwaj na węźle przesiadkowym przy alei Solidarności
  Kultura, Miasto, MZK
  Przyjeżdżasz do Torunia na Bella Skyway Festival samochodem? Zostaw swoje auto na jednym z parkingów buforowych i dojedź na teren festiwalu dogodną komunikacją miejską!
 • Od piątku, 12 sierpnia 2022 r. od godz. 7:00 zamknięta zostanie, bez możliwości przejazdu, ul. Bydgoska za skrzyżowaniem z ul. Jana Matejki.
 • Przedsiębiorcy, którzy przekazują darowizny na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, mogą skorzystać z preferencji w podatku PIT i CIT. Darowizny takie mogą stanowić koszt uzyskania przychodu.
 • Worek medali przywieźli toruńscy speedrowerzyści z 14. Mistrzostw Europy, które odbyły się 29-31 lipca 2022 roku na torach w Manchesterze oraz Sheffield. Udział w nich wzięło aż 8 zawodników z naszego miasta – była to najliczniejsza delegacja z Polski.
 • Kino Camerimage rozpocznie drugi tydzień swojego funkcjonowania od prezentacji najwybitniejszych dzieł legendarnego amerykańskiego reżysera Stanleya Kubricka. Filmowe projekcje wzbogaci w sobotę dyskusja na temat twórczości reżysera, w której udział weźmie prof. Krzysztof Kozłowski, filmoznawca i teatrolog, autor polskiej monografii twórczości...
 • Prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież z Getyngi można oglądać w Galerii Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim 17.
 • Trwa modernizacja torowiska tramwajowego w ciągu ul. Warneńczyka. W ramach zadania powstanie również dwupasmowe rondo turbinowe.
 • Przyjeżdżając na Bella Skyway Festival, warto przygotować się na zmiany w organizacji ruchu, które wprowadzone zostaną podczas wydarzenia. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące ograniczeń oraz zmian w organizacji ruchu w centrum Torunia.
 • Od 10 sierpnia 2022 r. całkowicie zamknięty zostanie wyjazd z Szosy Chełmińskiej do pl. NOT. Ruch poprowadzony zostanie objazdem.