3 działki na Abisynii | www.torun.pl

3 działki na Abisynii

Biznes, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 14 stycznia 2022
Autor: Filip Tomasik

Kolejne działki w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód idą pod młotek. Tereny przeznaczone są dla przedsiębiorstw posiadających status MŚP. W ofercie znajdują się 3 nieruchomości, każda o powierzchni 50 ar.

Przetargi kierowane są do podmiotów posiadających status MŚP, czyli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Działki zlokalizowane są w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód przy ul. Świdnickiej. Ich podstawowym przeznaczeniem jest działalność usługowa. Dopuszcza się również składy, magazyny, funkcję mieszkaniową integralnie związaną z prowadzoną działalnością usługową, infrastrukturę techniczną oraz drogi wewnętrzne. Grunty są niezabudowane i niezagospodarowane. Znajdują się w zasięgu sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, gazowej i teletechnicznej. Dojazd odbywa się ul. Przelot i dalej ul. Świdnicką.

1 marca 2022 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami UM odbędą się przetargi na sprzedaż tych terenów. Inwestorzy, którzy chcą przystąpić do zakupu, muszą do 22 lutego wpłacić wadium na konto Urzędu Miasta w wysokości 10 procent sumy wywoławczej.

Tereny zlokalizowane są w północno-wschodniej części miasta. Bardzo dobre skomunikowanie z drogami krajowymi nr 91, 15 i 10 oraz bliskość węzła autostrady A1 sprawia, że jest to doskonałe miejsce do prowadzenia biznesu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się obiekty usługowo-produkcyjne oraz duże centra logistyczne. Prężnie funkcjonuje tam Grupa TZMO, a w hali magazynowo-produkcyjnej wybudowanej przez Panattoni Europe działalność prowadzą już firmy Inpost oraz United Beverages. Działki inwestycyjne w tej części miasta kupiło już kilkunastu inwestorów. Cała strefa ma blisko 40 hektarów powierzchni.

Strefa inwestycyjno – logistyczna Toruń – Wschód Obszar nr 2
1. nr działki 132/42 – 0,5042 ha SPRZEDANA
2. nr działki 132/43 – 0,5032 ha – cena wywoławcza 410 000 zł
3. nr działki 132/44 – 0,5104 ha SPRZEDANA
4. nr działki 132/45 – 0,5016 ha - cena wywoławcza 470 000 zł
5. nr działki 132/46 – 0,5067 ha - cena wywoławcza 450 000 złNajczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.