28. Welconomy Forum | www.torun.pl

28. Welconomy Forum

Biznes, Miasto
Data publikacji: 21 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Napis Welconomy przed CKK Jordanki

W CKK Jordanki rozpoczęło się 28. Welconomy Forum -  jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce. Wydarzenie odbywa się w dn. 21-22 czerwca 2021 r.

Inauguracja wydarzenia miała miejsce 21 czerwca 2021 r. w CKK Jordanki i zgromadziła wielu wybitnych przedstawicieli świata gospodarki i polityki oraz samorządu lokalnego. Wzorem 2020 roku drugi dzień konferencji zostanie przeprowadzony w formie online.

- Rozpoczynamy forum, które cieszy się w Polsce uznaną marką jako jedno z najważniejszych i najciekawszych konferencyjnych spotkań okołobiznesowych. Dziękuję za obecność w Toruniu moderatorów i ekspertów sesji plenarnej i paneli tematycznych oraz wszystkich gości tegorocznego forum – obecność osobistą bądź kontakt online – powitał na wstępie gospodarz wydarzenia, prezydent Michał Zaleski.

Jak co roku prezydent wręczył wyróżnienie Welconomy Forum – Szmaragd Welconomy. W 2021 r. otrzymał je prof. dr hab. nauk medycznych Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Wyróżnienia otrzymali także: Małgorzata Oleszczuk – prezes Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości, prof. Dr. Hab. Gertruda Uścińska – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Mikołaj Bogdanowicz – wojewoda kujawsko-pomorski.

Podczas Sesji Inauguracyjnej poruszono zagadnienie wpływu pandemii na zmiany społeczne i gospodarcze w kraju i na świecie. Moderatorem był eksprezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Michał Kleiber, a jako eksperci wystąpili m.in. szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Małgorzata Oleszczuk, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska i prof. Arkadiusz Karwacki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Z kolei tematem sesji plenarnej był Europejski Zielony Ład, a wśród paneli stów znaleźli się m.in. były premier prof. Jerzy Buzek, wiceprezes spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Robert Perkowski i prezes bydgoskiej Pesy Krzysztof Zdziarski.

Więcej informacji – przejdź do  strony organizatora.

Nagrane wcześniej panele tematyczne zostaną zamieszczone na kanale Welconomy w platformie youtube.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.