27. Koncert Kompozytorski: Szkolna Partytura | www.torun.pl

27. Koncert Kompozytorski: Szkolna Partytura

Data wydarzenia
-
ikona kategorii muzyka
Opis wydarzenia: 

Koncert z udziałem uczniów, absolwentów i pedagogów Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu

W rzadko której szkole muzycznej uczniowie mają możliwość usłyszeć komponowane przez siebie utwory. Będą mieli okazję zaprezentować je podczas koncertu kompozytorskiego z cyklu „Szkolna Partytura”, którego dwudziesta siódma już edycja odbędzie się 18 czerwca w Sali Koncertowej ZSM w Toruniu. Charakter tych kompozycji związany będzie ze szkolnym konkursem kompozytorskim, który w tym roku dotyczył skomponowania utworu ilustracyjnego zainspirowanego bajką lub baśnią. Pomimo pandemii uczniowie wzięli udział w konkursie i powstały bardzo ciekawe kompozycje. Zabrzmią zarówno utwory solowe, kameralne oraz wokalno-instrumentalne. Wartością tego wydarzenia będzie to, że wszystkie utwory będą miały swoje prawykonania. W koncercie wezmą udział również pedagodzy i absolwenci Szkoły, którzy przywiozą swoje najnowsze partytury.

Kompozytorzy: Magdalena Cynk, Ewa Fabiańska-Jelińska, Rafał Kłoczko, Zuzanna Koziej, Dariusz Kubicki, Piotr Reddigk, Barbara Zach oraz Marika Beifus, Adam Józef Falenta, Artur Feliks Falenta, Malwina Gawarkiewicz, Jan Grochala

Wykonawcy: kompozytorzy oraz Magdalena Miszewska-Zasadna, Robert Matusiak oraz Martyna Dąbrowska, Marcelina Nirska, Stanisław Oracz, Zofia Tomaszewska

Opieka artystyczna: Magdalena Cynk

Prowadzenie: Zuzanna Pawłowska, Antonina Wiśniewska

Wstęp wolny

Data: 
18.06.2021 17:00
Miejsce: 
Sala Koncertowa ZSM w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.