2,2 mln zł na modernizację boisk | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

2,2 mln zł na modernizację boisk

Miasto
Data publikacji: 09 lipca 2024
Autor: Marcin Pryka

Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023. 

Dokładna kwota dofinansowania pozyskana przez Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia na modernizację dwóch boisk do piłki nożnej położonych przy ul. Szosa Chełmińska 75 oraz ul. 63 Pułku Piechoty to 2.254.000 zł. Z boisk korzystają na co dzień liczne toruńskie kluby piłkarskie oraz mieszkańcy Torunia.

Łączny koszt modernizacji boisk wyniesie 5.290.905 zł netto (6.507.813 zł brutto). Koszt remontu boiska do piłki nożnej przy ul. Szosa Chełmińska 75 to kwota 2.703.162 zł netto (3.324.890 zł brutto), natomiast koszt remontu boiska przy ul. 63 Pułku Piechoty 2.587.742 zł netto (3.182.923 zł brutto).

Umowy na remont boisk zostały zawarte z wykonawcą, firmą Interhall Sp. z o.o. z Katowic, w dniu 17 kwietnia br.

W ramach remontu boisk zaplanowano m.in.

 • 1) zdemontowanie istniejącej nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z jej utylizacją – sztuczna trawa wraz z wypełnieniem (piasek kwarcowy i granulat gumowy),
 • 2) naprawę uszkodzonej podbudowy boiska (górnej warstwy), wyrównanie i wyprofilowanie istniejącej podbudowy z kruszyw łamanych wraz z podniesieniem podbudowy o 1cm,
 • 3) ułożenie nowej nawierzchni boiska z liniami do piłki nożnej,
 • 4) zasypanie trawy warstwą piasku kwarcowego (warstwa dolna),
 • 5) zasypanie trawy warstwą granulatem EPDM z recyklingu (warstwa górna).

Aktualnie trwają prace remontowe, które rozpoczęły się 17 czerwca br. Planowany termin zakończenia prac to 1 sierpnia br. 

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.