www.torun.pl

22. Konferencja Opieki Długoterminowej

Miasto
Data publikacji: 18 września 2019

W dniach 18-20 września 2019 roku w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbywa się 22. Konferencja Opieki Długoterminowej. W Toruniu debatuje 1000 dyrektorów europejskich domów pomocy społecznej oraz profesjonalistów z zakresu opieki długoterminowej.

Międzynarodowa Konferencja Opieki Długoterminowej to wydarzenie na skalę światową, które pozwala nie tylko na nawiązanie nowych kontaktów, wymianę poglądów, ale przede wszystkim jest doskonałym źródłem inspiracji do działania i szansą na integrację. Tegoroczną konferencję podzielono na pięć sesji, podczas których prelegenci poruszą temat demencji, Alzheimera i innych chorób otępiennych.

Eksperci z 31 krajów zmierzą się z pytaniami typu, co zrobić, by lepiej zrozumieć zachowanie osoby z chorobą Alzheimera lub innymi formami demencji, jak dostosować otoczenie, w jaki sposób minimalizować negatywne objawy tej choroby czy jak poprawić jakość życia chorego.

- Żył kiedyś w naszym mieście młody chłopak - nazywał się Mikołaj Kopernik. To on poruszył ziemię i wstrzymał słońce - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Tak samo w gospodarce potrzebni są tacy, którzy potrafią poruszać do przodu to, co ważne i wyjątkowe, ale nie robią tego tylko po to, by osiągać zysk i sukces gospodarczy, także dają z siebie ten impuls społeczny adresowany do potrzeb i oczekiwań społeczeństwa. Taką firmą są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. To przedsiębiorstwo w skali międzynarodowej może mówić o sukcesie w każdym zakresie, także w społecznej odpowiedzialności biznesu.

Prezydent Zaleski podkreślił również dużą zasługę TZMO w organizacji takich wydarzeń, jak piłkarski turniej niepełnosprawnych Seni Cup, turniej tenisa Bella Cup, budzący zainteresowanie wśród setek tysięcy Bella Skyway Festiwal czy festiwal filmowy Tofifest.

- Kiedy ponad 20 lat temu stawialiśmy pierwsze kroki w organizacji edukacji na rzecz osób niesamodzielnych, nikt w Polsce nie mówił o społecznej odpowiedzialności biznesu. Byliśmy pionierami. Czuliśmy, że trzeba tak postępować. To było zgodne z naszymi wartościami, wrażliwością na ludzkie potrzeby i odpowiedzialnością za zmianę świata na lepsze - powiedział prezes TZMO Jarosław Józefowicz.

Konferencję organizuje Fundacja "Razem Zmieniamy Świat" z ramienia Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Podobnie jak w latach ubiegłych współorganizatorem jest Miasto Toruń, a honorowym patronem prezydent Michał Zaleski.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.