To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
Wśród wyróżnionych jest też mistrz Polski w barberingu, popularny DJ, uznana restauracja, projektantka odzieży, czy fundacja organizująca międzynarodowy festiwal filmowy. Kapituła znaku wyróżniła 22 biznesowe przedsięwzięcia, upowszechniające dobre praktyki w swojej branży, działające zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu i posiadające w ofercie produkty lub usługi najwyższej jakości.
- Prowadzony przez CWB projekt Made in Toruń ma wzmacniać pozytywny wizerunek przedsiębiorstw. Znak jest najlepszą rekomendacją biznesową i rękojmią jakości dla kontrahentów i dla firm, które umieszczają go na opakowaniach swoich produktów, materiałach marketingowych, czy stronach internetowych – podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
Uroczystość wręczenia certyfikatów odbędzie się 26 października 2023 roku w Hotelu 1231. Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczy statuetki Made in Toruń przedstawicielom 22 firm. W 13. edycjach wyróżniono już 319 przedsiębiorstw (łącznie z edycją tegoroczną).
Wszystkie firmy, które cechuje jakość i wysoka kultura biznesowa, a ich działalność jest związana z Toruniem, mogą ubiegać się o przyznanie znaku. Aby przystąpić do kolejnego naboru, należy wypełnić ankietę ze strony www.madeintorun.pl i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.