www.torun.pl

219 uczniów ze stypendiami

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 listopada 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO wręczono stypendia dla uczniów toruńskich szkół wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce. 219 najlepszych z najlepszych przez najbliższy rok szkolny może liczyć na wsparcie finansowe.

Aby uzyskać miejskie stypendium zainteresowani musieli uzyskać średnią ocen co najmniej 5,50 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych (szkoła podstawowa, oddziały dotychczasowego gimnazjum) lub 4,50 w szkole ponadgimnazjalnej) w minionym roku szkolnym oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Warunkiem przyznania stypendium było również posiadanie szczególnych osiągnięć edukacyjnych wymienionych na świadectwie lub innych sukcesów.

Z 271 ubiegających się o wsparcie otrzymało je 219 osób. Wśród tegorocznych stypendystów są laureaci wysokich miejsc nagradzanych lub honorowanych zwycięskim tytułem w konkursach, olimpiadach i zawodach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Uroczyste spotkanie z najlepszymi uczniami szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych odbyło się 20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Stypendystom gratulował prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Te stypendia są dowodem umiejętności i zdolności toruńskich uczniów. To także dedykacja dla waszej przyszłości, mają przypominać, że wasze miasto was wspiera. To co najważniejsze, dopiero przed wami. Dopiero wejdziecie w dorosłe życie, teraz musicie skupić się na doświadczeniach, które w przyszłości zmienią się w sukcesy i budowanie kariery. Bądźcie w tym wszystkim sobą, nie zatraćcie siebie samych - mówił prezydent wręczając stypendia zdolnej młodzieży.

Stypendium jest przyznawane w trzech kategoriach, zależnie od typu szkoły, do której uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2017/2018 (stypendium I kategorii – szkoła ponadgimnazjalna, stypendium II kategorii – dawne gimnazjum, stypendium III kategorii – szkoła podstawowa). Jego miesięczna wysokość to: 250 zł w przypadku I kategorii, 200 zł - II kategoria, 150 zł - III kategoria. Stypendium jest przyznane w formie świadczenia pieniężnego na okres od września do czerwca w roku szkolnym 2018/2019.

Lista tegorocznych stypendystów tutaj.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wiosna w kalendarzu i w plenerze - czas ruszyć z domu. Na weekend w Toruniu polecamy m.in. lekkoatletyczne mistrzostwa świata mastersów w Arenie Toruń, Afryka Reggae Festival w Od Nowie, Moscow City Ballet na Jordankach, Wiosenną Rowerową Masę Krytyczną i Powitanie Wiosny na Barbarce.
 • Miasto, Sport
  8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters potrwają do 30 marca 2019 r. O medale walczy 4350 zawodników z 88 krajów.
 • Miasto
  Firma BIKEU Sp. z o.o. została wybrana w przetargu na operatora Toruńskiego Roweru Miejskiego. Miejski Zarząd Dróg dokonał wyboru nowego operatora spośród dwóch oferentów, którzy po wczorajszym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej pozostali w grze. - Na tym etapie postępowania, wykonawcom służy odwołanie do KIO. Mają na to 10 od dzisiejszego wyboru -...
 • Inwestycje, Miasto
  W perspektywie finansowej 2014-2020 Gmina Miasta Toruń podpisała już 122 umowy o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 647 mln zł.
 • Miasto
  21 marca 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Jakubskie-Mokre. Dziesiąte z kolei spotkanie prezydenta z torunianami zamieszkującymi poszczególne osiedla odbyło się w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bażyńskich 30/36.
 • Kultura, Miasto
  23 marca 2019 r. w teatrze Baj Pomorski prezydent Torunia Michał Zaleski nagrodził czworo pracowników teatru oraz wręczył listy gratulacyjne dyrektorom teatrów, instytucji oraz placówek oświatowych prowadzących zajęcia teatralne.
 • Konsorcjum szczecińsko-gdańskie zaprojektuje most tymczasowy w Toruniu. Wielkim krokami zbliża się remont mostu J. Piłsudskiego. Jak już informowaliśmy, będzie on podzielony na dwa etapy. W I etapie (realizacja II połowa 2019 roku)  planuje się rozbudowę półek przeprawy (na nich znajdują się ciągi piesze i rowerowe). W tym czasie  ruch na jezdni...
 • Od dnia 5 marca 2019 r. godz. 8:00 zmienia się organizacja przystanku autobusowego „Lipnowska”.
 • W sobotę 23 marca 2019 r. zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału we Wiosennej Rowerowej Masie Krytycznej.
 • 25 marca 2019 roku od godz. 21:10 tramwaje linii 1N będą kurowały objazdem przez ul. Broniewskiego, Reja, Bydgoską oraz plac Rapackiego.
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 zwyciężyli w wojewódzkim finale turnieju „Jestem sprawny, sprawny miś”, który odbył się 18 marca 2019 roku w Bydgoszczy w hali Łuczniczka.
 • 23 marca 2019 roku odbyła się Gala Żeglarska Toruńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, podczas której wręczono nagrody dzieciom i młodzieży za sukcesy w sezonie 2018. TOZŻ zrzesza 29 klubów i sekcji żeglarskich z Torunia, Grudziądza, Wąbrzeźna, Chełmna, Chełmży i Brodnicy. Siedziba związku znajduje się w Przystani Toruń, która jest bazą dla...
 • 21 marca 2019 roku Krajowa Izba Odwoławcza ostatecznie potwierdziła zasadność działań MZD w zakresie odrzucenia oferty Konsorcjum: WIM System Sp. z o.o. i Arkus&Romet Group Sp. z o.o. w przetargu na prowadzenie Toruńskiego Roweru Miejskiego.
 • Sobotniemu uroczystemu otwarciu 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters będzie towarzyszyło efektowne widowisko muzyczno-multimedialne. Artyści wykonają dziesięć utworów muzyki filmowej ze znanych dzieł kinowych o sportowcach i sporcie.