www.torun.pl

219 uczniów ze stypendiami

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 listopada 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO wręczono stypendia dla uczniów toruńskich szkół wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce. 219 najlepszych z najlepszych przez najbliższy rok szkolny może liczyć na wsparcie finansowe.

Aby uzyskać miejskie stypendium zainteresowani musieli uzyskać średnią ocen co najmniej 5,50 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych (szkoła podstawowa, oddziały dotychczasowego gimnazjum) lub 4,50 w szkole ponadgimnazjalnej) w minionym roku szkolnym oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Warunkiem przyznania stypendium było również posiadanie szczególnych osiągnięć edukacyjnych wymienionych na świadectwie lub innych sukcesów.

Z 271 ubiegających się o wsparcie otrzymało je 219 osób. Wśród tegorocznych stypendystów są laureaci wysokich miejsc nagradzanych lub honorowanych zwycięskim tytułem w konkursach, olimpiadach i zawodach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Uroczyste spotkanie z najlepszymi uczniami szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych odbyło się 20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Stypendystom gratulował prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Te stypendia są dowodem umiejętności i zdolności toruńskich uczniów. To także dedykacja dla waszej przyszłości, mają przypominać, że wasze miasto was wspiera. To co najważniejsze, dopiero przed wami. Dopiero wejdziecie w dorosłe życie, teraz musicie skupić się na doświadczeniach, które w przyszłości zmienią się w sukcesy i budowanie kariery. Bądźcie w tym wszystkim sobą, nie zatraćcie siebie samych - mówił prezydent wręczając stypendia zdolnej młodzieży.

Stypendium jest przyznawane w trzech kategoriach, zależnie od typu szkoły, do której uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2017/2018 (stypendium I kategorii – szkoła ponadgimnazjalna, stypendium II kategorii – dawne gimnazjum, stypendium III kategorii – szkoła podstawowa). Jego miesięczna wysokość to: 250 zł w przypadku I kategorii, 200 zł - II kategoria, 150 zł - III kategoria. Stypendium jest przyznane w formie świadczenia pieniężnego na okres od września do czerwca w roku szkolnym 2018/2019.

Lista tegorocznych stypendystów tutaj.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Biznes, Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  Miasto uruchomiło specjalną stronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • 20 sierpnia 2019 r. do Torunia przyjechali koloniści z Ukrainy. W Muzeum Piernika spotkał się z nimi zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz.
 • Dworce Miasto i Wschodni zostaną zmodernizowane, a pomiędzy nimi powstanie drugi tor, który zwiększy przepustowość linii - podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji projektu BiT City II.
 • Roboty wodociągowe i ziemne oraz przygotowania do Bella Skyway Festival 2019 – tak w skrócie można podsumować to, co dzieje się na budowie przy ul. Chopina i na Wałach gen. Sikorskiego.
 • Nowym Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym została Ewa Nowak-Wąsicka. Funkcję tę będzie pełnić do 18 sierpnia 2024 roku.
 • 7 września 2019 r. na terenach rekreacyjnych w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu odbędzie się „Wielkie Śniadanie nad Wisłą”. Na część atrakcji obowiązują wcześniejsze zapisy.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • Toruński Klub Piłkarski Elana SA i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 4 września 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu.