www.torun.pl

219 uczniów ze stypendiami

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 listopada 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO wręczono stypendia dla uczniów toruńskich szkół wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce. 219 najlepszych z najlepszych przez najbliższy rok szkolny może liczyć na wsparcie finansowe.

Aby uzyskać miejskie stypendium zainteresowani musieli uzyskać średnią ocen co najmniej 5,50 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych (szkoła podstawowa, oddziały dotychczasowego gimnazjum) lub 4,50 w szkole ponadgimnazjalnej) w minionym roku szkolnym oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Warunkiem przyznania stypendium było również posiadanie szczególnych osiągnięć edukacyjnych wymienionych na świadectwie lub innych sukcesów.

Z 271 ubiegających się o wsparcie otrzymało je 219 osób. Wśród tegorocznych stypendystów są laureaci wysokich miejsc nagradzanych lub honorowanych zwycięskim tytułem w konkursach, olimpiadach i zawodach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Uroczyste spotkanie z najlepszymi uczniami szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych odbyło się 20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Stypendystom gratulował prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Te stypendia są dowodem umiejętności i zdolności toruńskich uczniów. To także dedykacja dla waszej przyszłości, mają przypominać, że wasze miasto was wspiera. To co najważniejsze, dopiero przed wami. Dopiero wejdziecie w dorosłe życie, teraz musicie skupić się na doświadczeniach, które w przyszłości zmienią się w sukcesy i budowanie kariery. Bądźcie w tym wszystkim sobą, nie zatraćcie siebie samych - mówił prezydent wręczając stypendia zdolnej młodzieży.

Stypendium jest przyznawane w trzech kategoriach, zależnie od typu szkoły, do której uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2017/2018 (stypendium I kategorii – szkoła ponadgimnazjalna, stypendium II kategorii – dawne gimnazjum, stypendium III kategorii – szkoła podstawowa). Jego miesięczna wysokość to: 250 zł w przypadku I kategorii, 200 zł - II kategoria, 150 zł - III kategoria. Stypendium jest przyznane w formie świadczenia pieniężnego na okres od września do czerwca w roku szkolnym 2018/2019.

Lista tegorocznych stypendystów tutaj.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • Unieważnienie przetargu
  Miasto
  W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Specjalne zajęcia w toruńskich szkołach
  Kultura, Miasto
  We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • W trakcie remontu mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego będziemy korzystać z przeprawy tymczasowej - jest decyzja w tej sprawie. Minister Energii podjął decyzję o nieodpłatnym udostępnieniu na rzecz Gminy Miasta Toruń konstrukcji składanego mostu drogowego typu DMS-65 o długości 1722 m wraz z kompletem 74 podpór oraz elementami i sprzętem...
 • 914 osób zapewniło naszemu miastu zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji - dzięki "Wielkiej Ściskawie" do Toruniu trafi sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł!
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Jesteś organizacja pozarządową? Włącz się w realizację społecznych projektów rewitalizacyjnych! Do 31 stycznia 2019 roku trwa nabór ofert w konkursie na realizację przedsięwzięć rewitalizacyjnych na terenie Bydgoskiego Przedmieścia, Podgórza i Starego Miasta (obszar rewitalizacji, konkurs nr 27).
 • Złożenie kwiatów na grobie dra Ottona Steinborna i pod pomnikiem Stefana Łaszewskiego zainaugurowało w piątek 18 stycznia 2019 roku obchody 99. rocznicy powrotu Torunia do Rzeczypospolitej. W programie dnia są jeszcze m.in. uroczystości pod pomnikiem gen. Hallera, na Rynku Staromiejskim i w Dworze Artusa.
 • W najbliższą sobotę, 19 stycznia 2019 roku zmianie ulegną rozkłady jazdy tramwajów linii nr 1 i 3.