www.torun.pl

219 uczniów ze stypendiami

Kultura, Miasto
Data publikacji: 20 listopada 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO wręczono stypendia dla uczniów toruńskich szkół wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce. 219 najlepszych z najlepszych przez najbliższy rok szkolny może liczyć na wsparcie finansowe.

Aby uzyskać miejskie stypendium zainteresowani musieli uzyskać średnią ocen co najmniej 5,50 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych (szkoła podstawowa, oddziały dotychczasowego gimnazjum) lub 4,50 w szkole ponadgimnazjalnej) w minionym roku szkolnym oraz bardzo dobrą ocenę z zachowania. Warunkiem przyznania stypendium było również posiadanie szczególnych osiągnięć edukacyjnych wymienionych na świadectwie lub innych sukcesów.

Z 271 ubiegających się o wsparcie otrzymało je 219 osób. Wśród tegorocznych stypendystów są laureaci wysokich miejsc nagradzanych lub honorowanych zwycięskim tytułem w konkursach, olimpiadach i zawodach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Uroczyste spotkanie z najlepszymi uczniami szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych odbyło się 20 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Stypendystom gratulował prezydent Torunia Michał Zaleski.

- Te stypendia są dowodem umiejętności i zdolności toruńskich uczniów. To także dedykacja dla waszej przyszłości, mają przypominać, że wasze miasto was wspiera. To co najważniejsze, dopiero przed wami. Dopiero wejdziecie w dorosłe życie, teraz musicie skupić się na doświadczeniach, które w przyszłości zmienią się w sukcesy i budowanie kariery. Bądźcie w tym wszystkim sobą, nie zatraćcie siebie samych - mówił prezydent wręczając stypendia zdolnej młodzieży.

Stypendium jest przyznawane w trzech kategoriach, zależnie od typu szkoły, do której uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2017/2018 (stypendium I kategorii – szkoła ponadgimnazjalna, stypendium II kategorii – dawne gimnazjum, stypendium III kategorii – szkoła podstawowa). Jego miesięczna wysokość to: 250 zł w przypadku I kategorii, 200 zł - II kategoria, 150 zł - III kategoria. Stypendium jest przyznane w formie świadczenia pieniężnego na okres od września do czerwca w roku szkolnym 2018/2019.

Lista tegorocznych stypendystów tutaj.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.