20. Tofifest z Ojcem Chrzestnym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

20. Tofifest z Ojcem Chrzestnym

Kultura, Miasto
Data publikacji: 28 czerwca 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.

Jedna z najważniejszych trylogii w historii kina powraca na wielki ekran. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze celebruje w tym roku 50. rocznicę „Ojca chrzestnego”, epopei w trzech częściach, która wyznacza motyw przewodni tegorocznej edycji.

O tym filmie napisano i powiedziano już chyba wszystko. I nic dziwnego, bo to epokowe osiągnięcie kina, które zespoliło ze sobą artyzm najwyższej próby z popularnym, popkulturowym tematem. Coppola nadał filmowi gatunkowemu wymiar artystyczny. Data premiery wyznacza początek złotego wieku w twórczości reżysera, a dla Ala Pacino, Roberta Duvalla czy Jamesa Caana obraz stał się trampoliną na szczyt Hollywood. Partnerują im najwybitniejsi twórcy kina m.in.: Marlon Brando, który za swoją rolę otrzymał Oscara, Diane Keaton czy Robert de Niro. Nic dziwnego, że Stanley Kubrick powiedział, że jego zdaniem to najlepszy film w historii kina i z najlepszą obsadą.
                                                                    
20. edycja festiwalu w swojej formule pozostanie hybrydowa. W swojej stacjonarnej odsłonie widzowie obejrzą filmy nie tylko w salach kinowych w CKK Jordanki, Cinema City i Kinie Centrum, ale również na pokazach kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego oraz w Ruinach Zamku Krzyżackiego.

Sprzedaż karnetów festiwalowych na część stacjonarną poprzez stronę bilety.tofifest.pl

Widzów z całej Polski, którzy nie mogą pojawić się w naszym mieście, zapraszamy do obecności na festiwalu w formule online. Projekcje online będą się odbywały od 28 czerwca do 11 lipca 2022 roku nieprzerwanie. Zaproponowane widzom tytuły na festiwalowej platformie online, dostępne będą przez cały okres trwania festiwalu.


PROGRAM

20. Tofifest - grafika

Kliknij w obraz, aby przejść do programu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.