196 zakażeń, 10 ofiar – 8.4.2021. Konferencja prasowa | www.torun.pl

196 zakażeń, 10 ofiar – 8.4.2021. Konferencja prasowa

Koronawirus
Data publikacji: 08 kwietnia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi

W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 196 nowych zakażeń koronawirusem SARS CoV-2. 10 osób zmarło: przyczyną śmierci dwóch z nich był COVID-19, pozostali zmarli ze względu na choroby współistniejące z zakażeniem. W czwartek poinformowano o rekordowej liczbie ofiar śmiertelnych pandemii, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że to efekt spóźnionego zgłaszania zgonów  w okresie świątecznym.

W całym kraju potwierdzono 27 887 nowych przypadków, przy wykonaniu 111 531 testów. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowo wysokiej liczbie zgonów – 241 osób zmarło na skutek COVID-19, przyczyną zgonu 713 osób były choroby współistniejące z zakażeniem (łącznie dane resortu wskazują na 954 ofiary). Ministerstwo wyjaśnia, że w okresie świątecznym zgony zgłaszane były z opóźnieniem, dlatego teraz dane dotyczące ofiar śmiertelnych są tak wysokie.

Najwięcej zakażonych wykryto w województwach: śląskim (4880), mazowieckim (3910), małopolskim (2813), wielkopolskim (2767), dolnośląskim (2299), łódzkim (1908) i kujawsko-pomorskim (1588).

W Toruniu przyrost zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 97,46 i jest najwyższy od początku kwietnia.

Na zdjęciu: wykres przedstawiający średnie dziennie ilości zakażen w ciągu ostatnich 30 dni

(kliknij, aby powiększyć)

- W ostatnich kilku dniach przebadano mniej osób i dlatego jeszcze wczoraj informowano o mniejszej ilości zakażonych. Przed świętami w Toruniu testowano 700-800 osób, wracamy do tych wartości - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski. - Dane za marzec pokazują, że średnia ilość zgonów utrzymuje się na podobnym poziomie od listopada 2020 roku. Niestety sytuacja w pierwszych dniach kwietnia jest bardzo trudna, dzisiaj informujemy aż o 10 zgonach.

Prezydent poinformował, że gmina pozyskała 750 tys. maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych. Każdy z mieszkańców ma otrzymać 4 maseczki. W przyszłym tygodniu powinna rusZyć ich dystrybucja, która prowadzona będzie w podobny sposob jak rok wcześniej.

=Na zdjęciu: wykres pokazujący średni przyrost liczby zakażonych w Toruniu

Na zdjęciu: wykres porównujący sytuacje epidemiczną w Polsce, regionie, Toruniu i miastach "prezydenckich" województwa

Na zdjęciu: wykres przedstawiający średnie dziennie ilości zakażen w ciągu ostatnich 30 dni

(kliknij w wykres, aby powiększyć dane)

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w minioną sobotę uruchomiono kolejne miejsca na oddziale covidowym – dla pacjentów wymagających hospitalizacji przygotowano 23 łóżka. W czwartek 8 kwietnia w godzinach porannych aż 20 były zajęte.

 

Szczepienia przeciwko COVID-19

Od 28 grudnia 2020 roku w całym kraju wykonano 6 999652 szczepień, drugą dawkę podano 2 090 058 osobom. Wczoraj podano 201 254 dawek szczepionki. W Toruniu wykonano 34 501 szczepień, a 10 321 osób otrzymało drugą dawkę. W środę 7 kwietnia 2021 roku w naszym mieście podano 784 dawki szczepionki.


Konferencja prasowa prezydenta Torunia 8 kwietnia 2021 r.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".