183 projekty na liście | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

183 projekty na liście

Drogi, Eko, Inwestycje, Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 14 czerwca 2022
Autor: Paweł Piotrowicz
Fragment plakatu inforacyjnego Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2023.

Aż 183 projekty do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2023 znalazły się na liście wniosków spełniających wymagania formalne. Do 28 czerwca można zgłaszać uwagi na temat złożonych propozycji.

Tradycyjnie najwięcej wniosków zgłoszono do puli ogólnomiejskiej - aż 43.

Wśród pul lokalnych tym razem króluje Chełmińskie z 18 projektami, tuż za nim Jakubskie-Mokre z 16. Po 12 wniosków złożyli mieszkańcy Bydgoskiego, Staromiejskiego i Stawek. Najmniej - 5 - to projekty z okręgu Rudak.

Pełen wykaz ilości zożonych projektów w pulach: Bydgoskie 12; Chełmińskie 18; Czerniewice 8; Grębocin-Bielawy 11; Jakubskie-Mokre 16; Kaszczorek 10; Podgórz 10; Rubinkowo 7; Rudak 5; Skarpa 8; Staromiejskie 12; Stawki 12; Wrzosy 11; Ogólnomiejskie 43.

W sumie w bieżącej edycji budżetu obywatelskiego (na rok 2023) złożono 198 propozycji - 15 z nich nie spełniło wymogów formalnych zawartych w regulaminie.

Wykres słupkowy - liczba projektów dla poszczególnych okręgów

Wykres: liczba projektów złożonych do poszczególnych pul środków

  

Chcesz poznać tematykę projektów?


Co dalej?
Do 28 czerwca 2022 r. włącznie mieszkańcy mogą składać swoje opinie i uwagi na temat wniosków znajdujących się na liście. Można to zrobić mailowo - na adres: bo@um.torun.pl lub na papierze: Urząd Miasta Torunia, Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji, ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń. W korespondencji do urzędu należy wskazać, o jaki projekt chodzi (najlepiej podać jego numer i tytuł), a także podać dane kontaktowe osoby składającej opinię.

Rozpoczęły się już także działania zespołu weryfikującego złożone projekty pod kątem merytorycznym. Zgodnie z planem wstępną listę projektów do głosowania poznamy najpóźniej 26 sierpnia 2022 r.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
    Drogi, Miasto
    Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Kultura, Miasto
    Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
  • Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego
    Miasto
    17 kwietnia 2024 r. rozpoczęło się przyjmowanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2025.
  • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
    Miasto
    Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
  • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
  • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
  • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
  • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
  • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
  • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.