15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia scenę podczas tegorocznych Targów Pracy w Arenie Toruń

Zakończyła się już 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. W wydarzeniach, które koordynowało Centrum Wsparcia Biznesu wzięło udział ponad 1000 osób. W dniach 14-20 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości, szkolenia marketingowe, networkingi dla młodzieży i największe w ostatnich latach targi pracy w Toruniu. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorcy to międzynarodowy projekt organizowany od 2008 r., w 200 krajach świata, promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia, jak i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Toruniu można było wybierać spośród kilku bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez Centrum Wsparcia Biznesu: 

14.11.2022 WIDEOMARKETING – buduj społeczność, przyciągaj klientów

Szkolenie w ramach programu Firmy Jutra, w trakcie którego można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób tworzyć treści wideo do Internetu - na stronę internetową oraz social media. 

15.11.2022 POSZERZ HORYZONTY – networking z przedsiębiorcami

Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  zaprosili  na spotkanie networkingowe młodych przedsiębiorców, studentów i osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

15.11.2022 POROZMAWIAJMY PO LUDZKU – o budowaniu pewności siebie i poczuciu własnej wartości w kontekście nowoczesnych narzędzi rozwojowych

Podczas warsztatów uczestnicy poznawali  sposoby i narzędzia  związane z budowaniem pewności siebie jako procesu rozwojowego budowania wiary we własne siły i wzmacniania poczucia bezpieczeństwa.  

16.11.2022 Targi Pracy

Założeniem wydarzenia było  wspieranie aktywności zawodowej młodzieży, osób bezrobotnych oraz tych, którzy chcieliby zmienić obecną ścieżkę kariery. Podczas targów zaprezentowało się 60 pracodawców oferujących ponad 500 miejsc pracy. Wydarzenie było także okazją do promocji szkół branżowych i technicznych z Torunia.

17.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Jak założyć działalność gospodarczą?

Warsztaty z zakresu zakładania, prowadzenia oraz finansowania działalności gospodarczej. Prezentowane były informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz jej prowadzeniem i rozliczaniem, obowiązkami pracodawcy względem urzędów.

18.11.2022 TAK SIĘ ROBI BIZNES W TORUNIU -  Wizyta młodzieży z toruńskich szkół średnich w CBW

Spotkanie adresowane było do toruńskiej młodzieży z klas ekonomicznych i biznesowych zainteresowanych działalnością instytucji okołobiznesowych w Toruniu. Jak budować własny sukces zawodowy? Jakie jest wsparcie jednostek miejskich w tym zakresie? Jak działa Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu?

18.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Finansowanie i rozwój firmy

Odbiorcami warsztatów były osoby zainteresowane  pozyskaniem bezzwrotnego wsparcia finansowego, pożyczek niskoprocentowych na firmę czy leasingów. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z informacjami, które zostały przedstawione przez specjalistów m.in. z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Punktu Informacyjnego Funduszy Unii Europejskiej.

Centrum Wsparcia Biznesu

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.