15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

15. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości za nami

Biznes, Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia scenę podczas tegorocznych Targów Pracy w Arenie Toruń

Zakończyła się już 15. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Toruniu. W wydarzeniach, które koordynowało Centrum Wsparcia Biznesu wzięło udział ponad 1000 osób. W dniach 14-20 listopada 2022 roku odbyły się warsztaty z przedsiębiorczości, szkolenia marketingowe, networkingi dla młodzieży i największe w ostatnich latach targi pracy w Toruniu. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorcy to międzynarodowy projekt organizowany od 2008 r., w 200 krajach świata, promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia, jak i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Toruniu można było wybierać spośród kilku bezpłatnych wydarzeń organizowanych przez Centrum Wsparcia Biznesu: 

14.11.2022 WIDEOMARKETING – buduj społeczność, przyciągaj klientów

Szkolenie w ramach programu Firmy Jutra, w trakcie którego można było dowiedzieć się, jak w prosty sposób tworzyć treści wideo do Internetu - na stronę internetową oraz social media. 

15.11.2022 POSZERZ HORYZONTY – networking z przedsiębiorcami

Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  zaprosili  na spotkanie networkingowe młodych przedsiębiorców, studentów i osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

15.11.2022 POROZMAWIAJMY PO LUDZKU – o budowaniu pewności siebie i poczuciu własnej wartości w kontekście nowoczesnych narzędzi rozwojowych

Podczas warsztatów uczestnicy poznawali  sposoby i narzędzia  związane z budowaniem pewności siebie jako procesu rozwojowego budowania wiary we własne siły i wzmacniania poczucia bezpieczeństwa.  

16.11.2022 Targi Pracy

Założeniem wydarzenia było  wspieranie aktywności zawodowej młodzieży, osób bezrobotnych oraz tych, którzy chcieliby zmienić obecną ścieżkę kariery. Podczas targów zaprezentowało się 60 pracodawców oferujących ponad 500 miejsc pracy. Wydarzenie było także okazją do promocji szkół branżowych i technicznych z Torunia.

17.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Jak założyć działalność gospodarczą?

Warsztaty z zakresu zakładania, prowadzenia oraz finansowania działalności gospodarczej. Prezentowane były informacje m.in. na temat wymogów formalnych związanych z otwieraniem działalności gospodarczej oraz jej prowadzeniem i rozliczaniem, obowiązkami pracodawcy względem urzędów.

18.11.2022 TAK SIĘ ROBI BIZNES W TORUNIU -  Wizyta młodzieży z toruńskich szkół średnich w CBW

Spotkanie adresowane było do toruńskiej młodzieży z klas ekonomicznych i biznesowych zainteresowanych działalnością instytucji okołobiznesowych w Toruniu. Jak budować własny sukces zawodowy? Jakie jest wsparcie jednostek miejskich w tym zakresie? Jak działa Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu?

18.11.2022 WSPARCIE NA STARCIE – Finansowanie i rozwój firmy

Odbiorcami warsztatów były osoby zainteresowane  pozyskaniem bezzwrotnego wsparcia finansowego, pożyczek niskoprocentowych na firmę czy leasingów. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z informacjami, które zostały przedstawione przez specjalistów m.in. z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, Toruńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych, Punktu Informacyjnego Funduszy Unii Europejskiej.

Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...