144 zakażonych w Toruniu – 2.12.2020 | www.torun.pl

144 zakażonych w Toruniu – 2.12.2020

Koronawirus
Data publikacji: 02 grudnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi

Ministerstwo Zdrowia informuje o 13855 osobach, które w całej Polsce zaraziły się koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W Toruniu zakażenie potwierdzono u 144 osób.

Liczba zakażonych w całej Polsce przekroczyła milion (1 013 747) – od wczoraj przybyło 13 855 zakażonych. Z powodu COVID-19 lub chorób współistniejących zmarło 609 osób.

W województwie kujawsko-pomorskim potwierdzono 1240 zakażeń, z czego 144 to mieszkańcy Torunia. W regionie zmarły 32 osoby (w tym 30 ze względu na choroby współistniejące), w Toruniu liczba przypadków śmiertelnych to 2.

 

Na zdjęciu: tabela z danymi epidemicznymi dla Torunia

Żłobki i przedszkola publiczne:

Złobek Miejski nr1: 1 dziecko i 1 pracownik przebywają w izolacji, kwarantanną objęto jedną grupę (25 podopiecznych) i dwoje dzieci z innych grup oraz 4 pracowników.
Żłobek Miejski nr4: 2 pracowników w kwarantannie.

Przedszkola i oddziały przedszkole

Łącznie kwarantanną lub nadzorem epidemicznych objęto 6 placówek publicznych (5 przedszkoli i jeden oddział przedszkolny) i dwie niepubliczne: PM nr 1 (całkowite zawieszenie zajęć), PM nr 6 (jedna grupa), PM nr 11 (jedna grupa) PM nr 17 (całkowite zawieszenie zajęć), PM nr 18 (dwie grupy), oddział przedszkolny przy SP28 (jeden oddział "0").

Placówki niepubliczne: Przedszkole Domowe "Gniazdko", Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Montessori".

Więcej informacji na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego – kliknij tutaj, aby przejść do strony.

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.