14. miejsce toruńskich olimpijczyków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

14. miejsce toruńskich olimpijczyków

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 lutego 2018
Autor: Maria Wesoła

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Łyżwiarska para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew zakończyła występy na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu na 14. miejscu.

Za Natalią Kaliszek i Maksymem Spodyriewem udany debiut na Igrzyskach Olimpijskich. Koreańskiej publiczności zaprezentowali się podczas konkursu najpierw w programie krótkim, a potem w programie dowolnym. Po pierwszym starcie zajmowali 14. pozycję z rezultatem 66.06 i pewnie awansowali do programu dowolnego.

W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu mogliśmy podziwiać Natalię i Maksyma w programie dowolnym, w którym wytańczyli 15. rezultat i ostatecznie obronili 14. miejsce. - Dzisiejszy program dowolny w naszym wykonaniu był dobry, w naszej ocenie możemy go pojechać jeszcze lepiej, więc mamy jeszcze rezerwy. Szkoda podnoszenia i 3 poziomu zamiast 4, podobnie jak i ostatnich kroczków, za które dostaliśmy poziom 2. To jednak strata kilku punktów, do tego potrafimy jechać płynniej, szybciej.  Wszystkim Wam bardzo dziękujemy za wiele ciepłych słów, Wasze wsparcie i trzymane kciuki, szczególnie, że pozarywaliście przez nas dwie noce. Postaramy się jeszcze troszkę Wam dostarczyć pozytywnych emocji - napisali olimpijczycy  po występie.

Przypomnijmy: występ Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyriewa był to powrót toruńskich reprezentantów na Zimowe Igrzyska Olimpijskie po 46 latach przerwy.

Kolejna okazja do kibicowania toruńskim zawodnikom nadarzy się podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Łyżwiarstwie Figurowym, od 21 do 25 marca 2018 r. w Mediolanie.

Fot. Eurosport

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.