109 nowych nauczycieli mianowanych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

109 nowych nauczycieli mianowanych

Miasto
Data publikacji: 25 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika

109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.

25 września 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Miasta Torunia spotkał się z nauczycielami toruńskich szkół, którzy uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Podczas tej uroczystości 109 nauczycieli złożyło ślubowanie według roty zawartej w ustawie Karta Nauczyciela i odebrało akty mianowania. Dwóch z nich posiada stopień naukowy doktora, a zgodnie z Kartą Nauczyciela nauczyciele akademiccy posiadający stopień naukowy doktora oraz legitymujący się co najmniej 5-letnim okresem pracy w szkole wyższej, uzyskują stopień nauczyciela mianowanego z mocy prawa.

Z kolei 107 z nich w lipcu i sierpniu 2023 r. uczestniczyło w postępowaniu egzaminacyjnym, zdanym pozytywnie. Wcześniej nauczyciele odbyli staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, podczas którego współpracowali z opiekunem, doskonalili swoje umiejętności i kompletowali dokumentację, co oceniał dyrektor ich rodzimej placówki. Uzyskanie awansu zawodowego gwarantuje podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego.

- Dzisiejsza uroczystość to okazja, by potwierdzić wysoki poziom przygotowania zawodowego toruńskich nauczycielek i nauczycieli. Wszyscy doceniamy związaną z tym dodatkową naukę, poddanie się wymogom trzyletniej i wzmożonej pracy oraz pozytywnie zaliczone egzaminy końcowe. Bohaterów naszej uroczystości proszę o przyjęcie słów szacunku i uznania, a także podziękowanie za pełną zaangażowania i pasji misję nauczania toruńskich dzieci i młodzieży – powiedział prezydent Michał Zaleski.

>>> Przejdź do listy nauczycieli, którzy otrzymali tytuł nauczyciela mianowanego

Uzyskanie stopnia awansu nauczyciela mianowanego jest jednym z etapów drogi zawodowej nauczycieli. Po nim ostatnim już stopniem jest nauczyciel dyplomowany.

Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela, przy nadaniu stopnia awansu nauczyciela mianowanego, nauczyciele składają ślubowanie według roty zawartej w tej ustawie o następującej treści:
"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg."

Fot. Wojtek Szabelski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.