Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje | www.torun.pl

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Tramwajem na żużel

W związku z modernizacją torowisk tramwajowych w ul. Broniewskiego i Bydgoskiej dojazd kibiców na zawody Speedway Grand Prix of Poland w dniach 1 i 2 października 2021 r. odbywać się będzie tramwajami linii nr 1 i 4 do przystanku „Okrężna”.

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 października

Realizując wnioski mieszkańców dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej po rozpoczęciu roku szkolnego, od piątku 1 października 2021 r. wprowadzone zostaną zmiany na liniach autobusowych 23 i 44.

Ekologiczny festyn z EscapeBusem

Przejażdżki tramwajem turystycznym, EscapeBus, gra miejska, rozdawanie sadzonek drzew i wiele innych atrakcji – tak torunianie bawili się 22 września 2021 r. na festynie rodzinnym na Rynku Nowomiejskim. Imprezę zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez Samochodu.

Będą nowe autobusy

O cztery nowe autobusy wzbogaci się toruńska komunikacja miejska. Będzie to kolejny krok do wycofania z taboru wysłużonych Jelczy. 22 września 2021 r. rozstrzygnięto przetarg na zakup nowych wozów.

Historia MZK w albumie

Nie lada gratka dla wszystkich miłośników starych i nowych autobusów i tramwajów! Z okazji 130 rocznicy funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu wydał jubileuszowy album pt. „Portret 130-lecia”.

Przystanek tramwajowy „Jamontta" odwieszony

Od środy 15 września 2021 r. przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku centrum zostaje odwieszony.

Stacja dla ładowarek i linii na Jar

Projekt BiT-City II, w ramach którego powstaje linia tramwajowa na tzw. osiedle Jar, to nie tylko nowe tramwaje, autobusy, wozy techniczne czy torowiska. To także cała infrastruktura niezbędna do sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Pages