www.torun.pl

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Płyty pod torowisko są już na budowie

Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Węzeł z zielonym przystankiem

Na węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II powstanie pierwszy w Toruniu „zielony przystanek”. Takie rozwiązanie nie tylko uprzyjemni oczekiwanie pasażerom i da im jeszcze większą ochronę przed słońcem, ale także wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.

Plac Rapackiego tematem Rozmowy Dnia

Jak po przebudowie układu torowo-drogowego będą wyglądały okolice placu Rapackiego? Czy ta inwestycja jest potrzebna miastu i jego mieszkańcom? Co dzieje się na budowie – tego wszystkiego i innych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z materiału, który można obejrzeć w TVK Toruń.

Kawał historii na budowie

Przy przebudowie okolic pl. Rapackiego budowlańcy trafiają na wiele ciekawych reliktów archeologicznych. Zdarza się, że odkrycia zaskakują nawet archeologów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologów z Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Obecnie prace  toczą się na Wałach gen. Sikorskiego oraz ul. Chopina.  Niemal od pierwszego dnia robót pod ziemią znajdowane są historyczne pozostałości dawnego Torunia.

Pilotaż trwa

Aleksandra Malinowska wzięła udział w pilotażowym programie „Systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu” i w nagrodę otrzymała bon o wartości 100 zł do jednej z toruńskich galerii handlowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do testowania systemu.

Kawa będzie czekać na przystanku

W poniedziałek 15 lipca 2019 r. od godziny 8:00 Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zaprasza pasażerów na kawę lub herbatę.

Budowa na wzmocnionym podłożu

Prace na Wałach gen. Sikorskiego i ul. Chopina idą pełną parą. Drogowcy wzmacniają podłoże, budują parking i chodniki, a przy okazji odkrywają relikty historyczne.

Pages