www.torun.pl

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Rusza pilotaż biletu elektronicznego

1 marca 2019 r. rozpocznie się pilotażowy program systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu. System będziemy testować na tramwajowej linii nr 1 i 1N do końca września 2019 roku.

Rusza pilotaż karty miejskiej

7 lutego 2019 roku podczas sesji Rady Miasta radni przyjęli pilotaż programu, który zakłada m.in. wprowadzenie w Toruniu tzw. „karty miejskiej”. „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu” realizowany będzie od 1 marca do 30 października 2019 roku.

Roboty na Placu Niepodległości

W sobotę 9 lutego 2019 r. w godzinach od 7 do 13 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ul. Sienkiewicza do Al. Solidarności. Tramwaje linii nr 1 i 2 w obu kierunkach kursować będą objazdem przez Plac Rapackiego oraz ulice Bydgoską i Sienkiewicza (powrót przez ul. Reja).

Zgłoś uwagi do rozkładu jazdy

Gmina Miasta Toruń planuje wprowadzić korekty w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 25. Obecnie czeka na opinie mieszkańców.

Pilotaż karty miejskiej

Podczas Sesji Rady Miasta 7 lutego 2019 roku radni zagłosują nad przyjęciem pilotażu programu „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”. Jeśli rada wyrazi na to zgodę to program ruszy 1 marca.

Dodatkowy kurs linii nr 30

Od 1 lutego 2019 roku wprowadzony zostanie dodatkowy kurs autobusu linii nr 30 z pętli "Nad Strugą" w niedziele i święta. Odjeżdżać będzie o godz. 4:35.

MZK liderem biznesu

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu został uhonorowany w XXVIII edycji prestiżowego konkursu Lider Polskiego Biznesu organizowanego corocznie przez Business Centre Club.

Pages