www.torun.pl

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Korekty w rozkładach linii 11 i 30

Od poniedziałku 23 września 2019 roku wprowadzone zostaną drobne korekty w rozkładach jazdy linii nr 11 i 30.

Dzień bez samochodu w MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie "Europejski Dzień Bez Samochodu". Z tej okazji w sobotę 21 września 2019 r. wzajezdni tramwajowej przy ul. Sienkiewicza 24/26 odbędą się drzwi otwarte.

Kolejny zwycięzca wyłoniony

Mateusz Jan Wiśniewski wygrywa bilet miesięczny na wszystkie linie tramwajowe w konkursie w ramach pilotażowego programu „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”.

Zmiany w kursowaniu autobusów

Od niedzieli, 15 września 2019 roku. wprowadzona zostanie korekta w rozkładzie jazdy linii nr 13. Kurs z pętli "Gliniecka" z godz. 14:08 zostaje przesunięty na 14:11.

Historia Torunia na budowie

Kolejne interesujące relikty przeszłości odkryto przy okazji przebudowy Wałów gen. Sikorskiego. Tym razem znaleziono pozostałości po trzech niezależnych, odrębnych obiektach. Znaleziskiem zajęli się archeolodzy.

Szyny już na budowie

Pogoda sprzyja pracom prowadzonym na Wałach gen. Sikorskiego i ul. Chopina. Na budowę zwieziono już szyny tramwajowe, które są przygotowywane do zabezpieczenia przed korozją.

Komunikacja miejska od 1 września

Przypominamy, że od 1 września 2019 r. wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej.

Pages