Dzieje się na budowie nowej linii tramwajowej | www.torun.pl

Dzieje się na budowie nowej linii tramwajowej

Miasto, MZK
Publication date: 07 October 2022
Author: Paula Gałązka
Zdjęcie pokazuje postęp prac przy budowie nowej linii tramwajowej w październiku 2022 roku

Asfaltowanie, układanie szyn i chodników oraz podbudowy pod nowe torowisko i jezdnie, przebudowa sieci podziemnych – tak różnorodne prace prowadzone są na budowie nowej linii tramwajowej.

Na pl. NOT trwają prace związane z udrożnieniem al. Solidarności, co pozwoli na ponowne uruchomienie węzła przesiadkowego. Powinno to nastąpić w ciągu kilku tygodni. Montowane są tam szyny, a w przyszłym tygodniu ruszy betonowanie.

Na Szosie Chełmińskiej, od pl. NOT do ul. Dekerta, przebudowywane są sieci energetyczne oraz teletechniczne i powstaje nowa kanalizacja. Dalej, do ul. Bema, układana jest podbudowa z kruszywa i krawężniki oraz powstają miejsca parkingowe. W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa przyłączy wodociągowych do posesji. Od Trasy Średnicowej Północnej do ul. Żwirki i Wigury układana jest podbudowa pod torowisko.

Na Długiej, od Mohna do ronda Czadcy, położono już pierwszą warstwę masy bitumicznej, a obecnie trwają roboty brukarskie. Brukarze pracują też na samym rondzie i przy pobliskiej przychodni zdrowia.

Na ul. Legionów, od numeru 220 do przejazdu kolejowego, niebawem rozpoczną się rozbiórki pod przyszłe torowisko. Z tego powodu, jak już informowaliśmy, ruch drogowy będzie się odbywał dwoma pasami ruchu, po jednym w każdym kierunku. Dojazd do sklepu ALDI zostanie zapewniony.

Wzdłuż ul. Polnej montowane są szyny, a niedługo rozpocznie się budowa peronów przystankowych. Dalej, wzdłuż Ugorów trwa betonowanie dolnej płyty torowej. Szyny montowane są także w rejonie skweru handlowego. W rejonie skrzyżowania Polna/Ugory przebudowywany jest wodociąg, a wzdłuż ul. Watzenrodego stawiane są słupy trakcyjne.

Na skrzyżowaniach Watzenrodego z Freitaga i Hubego montowane są już sygnalizatory świetlne, a na nowo budowanym rondzie na ul. Strobanda układana jest masa bitumiczna oraz chodniki.

Sylwia Derengowska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika