www.torun.pl

Wielkanoc online

Date of event
-
logo muzeum
Opis wydarzenia: 

Muzeum przygotowało serię filmów informacyjnych i warsztatowych przybliżających tradycje związane z Wielkim Tygodniem, a także z obchodami świąt Wielkiej Nocy.

Wśród nagrań znajdują się filmy o każdym ze świątecznych dni od Niedzieli Palmowej do Wielkanocnego Poniedziałku. Muzealne Działy Edukacji i Promocji przygotowały również filmy warsztatowe pokazujące jak samodzielnie wykonać palmy wielkanocne, pisanki, a także firanki z papieru. Filmy codziennie publikowane będą w muzealnych mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i Twitterze), cały cykl obejrzeć można na kanale muzeum w serwisie YouTube.

Na stronie www.etnomuzeum.pl/pisanki powstał również krótki przewodnik po starych i nowych sposobach zdobienia pisanek, z którego dowiedzieć się można o kraszankach, pisankach oklejanych, zdobionych oraz malowanych.

Zachęcamy również do lektury scenariuszy aranżacji wielkanocnych, które zwykle gościły w chatach Parku Etnograficznego w Toruniu. Dowiemy się z nich jak wyglądały: Niedziela Palmowa na Kaszubach na początku XX w., Wielki Piątek w chacie biednej rodziny chałupniczej na Kaszubach na początku XX wieku, Wielka Sobota w chacie zamożnych gospodarzy w Borach Tucholskich w okresie międzywojennym, Wielkanoc na Kociewiu, Poranek Wielkanocny w chacie zamożnych gospodarzy na Kujawach na początku XX wieku..

Data: 
02.04.2020 (All day) to 13.04.2020 (All day)
Miejsce: 
online
Kategoria wydarzenia: 
Film
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

View more