Zieleń przy Średnicówce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zieleń przy Średnicówce

Miasto
Data publikacji: 28 maja 2015
Autor: Bartłomiej Oleszek

Powstaje plan zagospodarowania terenu zieleni wzdłuż Trasy Średnicowej Północnej na odcinku pomiędzy ul.  Legionów a ul. Grudziądzką.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała wstępną koncepcję, w której wskazano, jak mógłby wyglądać ten teren. Punktem wyjścia przy tworzeniu koncepcji były postulaty zgłaszane przez mieszkańców w kolejnych edycjach budżetu partycypacyjnego (również we wniosku zgłoszonym w budżecie partycypacyjnym na 2016r.).

Na potrzeby opracowania teren objęty konsultacjami społecznymi został podzielony na dwie części: 6A (od ul. Legionów do ul. Wiązowej) i 6B  (od ul. Wiązowej do ul. Grudziądzkiej).  Urbaniści, którzy pracowali nad planem zagospodarowania, uznali, że dobrym rozwiązaniem będzie pogrupowanie proponowanych funkcji ze względu na wiek. Na terenie 6A zaproponowano zlokalizowanie placu zabaw dla młodszych użytkowników (minifitness), który byłby usytuowany w pobliżu ul. Wiązowej, ściankę wspinaczkową, parking. Na terenie 6B – w sąsiedztwie istniejącego boiska - siłownię, stół do ping-ponga i plac do ćwiczeń street-workout. Warto dodać, że w przygotowanej koncepcji jest uwzględniony także wybieg dla psów – ta inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu partycypacyjnego na 2015 r. do końca czerwca br.

Proponowane przez projektantów zagospodarowanie ma na celu również urozmaicenie istniejącej flory i fauny – dosadzenie kolejnych drzew ozdobnych , krzewów i bylin. Ważne są także elementy małej architektury, np.  ławki czy  kosze na śmieci. Zanim przystąpimy do realizacji inwestycji chcemy zapytać  torunian, jakie mają pomysły na zagospodarowanie tego miejsca.

O czym musimy pamiętać przy projektowaniu konsultowanej przestrzeni?
- zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego (zatwierdzonym uchwałą Rady Miasta Torunia   nr 464/08 z dnia 30 grudnia 2008 r.) teren ten przeznaczony jest pod zieleń urządzoną, co oznacza nakaz zachowania co najmniej  60 % terenu jako biologicznie czynnego (w przygotowanej koncepcji zieleń stanowi 70 % powierzchni, w tym wybieg dla psów), a suma nawierzchni utwardzonych – parkingi, chodniki i skwery, nie może zajmować więcej niż 40 % terenu,
- parkingi powyżej 4 miejsc postojowych powinny być obsadzone żywopłotami (koncepcja zakłada wybudowanie parkingu na 41 miejsc postojowych),
- wybrany w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego wybieg dla psów będzie zlokalizowany w zachodniej części terenu, w rejonie skrzyżowania ul. Legionów z Trasą Średnicową Północną, jego powierzchnia to prawie 900 m².

Weź udział w konsultacjach społecznych i powiedz nam, co powinno znaleźć się na terenach zieleni wzdłuż Trasy Średnicowej Północnej pomiędzy ul. Legionów a ul. Grudziądzką.


Przyjdź na spotkanie

11 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 będziemy czekać na mieszkańców w namiocie przy ul. Wybickiego (przy skrzyżowaniu z ul. Wiązową).  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wspólny spacer, podczas którego będziemy rozmawiać o pomysłach mieszkańców na zagospodarowanie przestrzeni wzdłuż Trasy Średnicowej Północnej pomiędzy ul. Legionów a ul. Grudziądzką. 


Napisz 

Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu, napisz do nas na adres: konsultacje@um.torun.pl. Możesz w tym celu skorzystać z formularza (do pobrania). Na Twoje pomysły czekamy do 17 czerwca 2015 r.

Konsultacje trwają do 17 czerwca 2015 r. 

Do pobrania

Konsultacje społeczne prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia, tel. 56 611 86 73, mail: konsultacje@um.torun.pl

 

 

Najczęściej czytane aktualności

  • Miasto, Sport
    W wieku 97 lat zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego Tadeusz Władyko.
  • Otwieramy lewoskręt przy Poznańskiej
    Drogi, Miasto
    W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Toruń wspiera miejską policję
    Miasto
    Gmina Miasta Toruń podpisała kolejne porozumienie z Komendą Miejską Policji w Toruniu. Chodzi o wsparcie finansowe na dodatkowe patrole policji oraz zakup nowych samochodów i psów służbowych. 28 marca 2024 r. Gmina Miasta Toruń podpisała porozumienie z Komenda Miejską Policji w Toruniu dotyczące przekazania środków pieniężnych w wysokości 1 mln 75...
  • Miasto
    Odpowiedź Prezydenta Miasta Torunia na wypowiedzi Pana Jakuba Dziadosza, kandydata Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do Rady Miasta Torunia.
  • Na zdjeciu: prezydent stoi ze sportowcami, którym wręczył nagrody
    Miasto, Sport
    Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Na zdjeciu: prezydent Michał Zaleski wyjmuje z koszyka wiklinowego mazurki i podaje seniorom
    Miasto
    Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • W wieku 97 lat zmarł Honorowy Prezes Automobilklubu Toruńskiego Tadeusz Władyko.
  • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe. Zanim pójdziesz głosować, warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • Jeszcze do 2 kwietnia 2024 r. zainteresowane podmioty mogą składać oferty na wykonanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych na obszarze rewitalizacji (Bydgoskiego Przedmieścia, Podgórza i Starego Miasta). Jest to już II tura konkursu. Przedmiotem konkursu jest powierzenie realizacji zadania gminy w terminie od 1 czerwca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r., w...
  • To już ostatnie dni. Do 31 marca 2024 r. trwa nabór wniosków w ramach Programu „Moje Podwórko”. Wsparcie finansowe można otrzymać m.in. na nowe place zabaw, ławki, zieleń, dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami oraz remont nawierzchni.
  • Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu ogłasza nabór dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz przedszkoli z Torunia na: Zajęcia informacyjno-edukacyjne dla rodziców, rodzin osób zagrożonych e-uzależnieniami.
  • Daj Szansę Fundacja Na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych rozpoczęła kolejny rok działalności projektu „Centrum Diagnozy i Terapii FASD”, realizowanego dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń. Ofertę kierujemy do rodzin opiekujących się dziećmi z FASD lub z podejrzeniem występowania FASD. Działania Fundacji pozwalają objęć kompleksową opieką dzieci...