Żeglarski weekend majowy

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Żeglarski weekend majowy

Długi majowy weekend, 30 kwietnia – 3 maja 2017 r., obfitował w regaty rangi światowej i ogólnopolskiej. Przedstawiciele klubu UKŻ Wiking Toruń uczestniczyli w jednych i drugich.

Mikołaj Lahn 30 kwietnia 2017 r. zakończył starty w Pucharze Świata w Hyeres we Francji, gdzie ścigał się wśród 40. najlepszych zawodników klasy Finn. Po sześciu dniach zmagań Mikołaj zajął świetne 14 miejsce.

Natomiast na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty o Puchar Polski Centralnej, podczas których z dobrej strony pokazała się Dominika Kęska. W trakcie trzydniowych zmagań zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji Laser 4.7 Dziewcząt (U18 i U16) jednocześnie zdobywając kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zrobiła pierwszy krok w kierunku wyjazdu na Mistrzostwa Świata klasy Laser 4.7.

3 maja 2017 r. na Przystani Toruń odbyła się inauguracja Sezonu Żeglarskiego 2017. W jej ramach zostały rozegrane I Regaty Między Mostami na łodziach klasy PUCK. Klub UKŻ Wiking Toruń wystawił reprezentację w składzie: sternik - Adrian Raczkowski, załoga - Dominika Kęska i Piotr Kęska. Załoga dobrze wystartowała i wygrała zawody.

Data publikacji: 2017-05-05