Zajęcia korekcyjne dla dorosłych – wolne miejsca

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Zajęcia korekcyjne dla dorosłych – wolne miejsca

Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia korekcyjne dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Zapraszamy osoby dorosłe, zamieszkałe w Toruniu, aktywne zawodowo z dolegliwościami kręgosłupa.

- Mamy jeszcze wolne miejsca i serdecznie zapraszamy mieszkańców Torunia cierpiących z powodu bólu kręgosłupa na bezpłatne zajęcia realizowane w ramach programu „Postawa to podstawa” – mówi dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia Izabela Miłoszewska. - Oprócz zajęć na basenie bądź pilatesu prowadzonych przez rehabilitantów uczestnicy poznają sposoby na  niwelowania bólów kręgosłupa.

Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z 38 godzin zajęć na basenie bądź pilates prowadzonych przez wykwalifikowanych rehabilitantów. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu po 1 godz. w okresie maj-czerwiec oraz wrzesień-grudzień 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Kosynierów Kościuszkowskich 6 i Zespole Szkół nr 24 przy ul. Ogrodowej 3/5 w Toruniu.

Ponadto w ramach programu odbywać się będzie edukacja dot. umiejętności niwelowania bólów kręgosłupa poprzez higieniczny styl życia. Program składa się z dwóch modułów, jednego skierowanego do dzieci i jednego skierowanego do osób  dorosłych.

W ubiegłym roku ze środków budżetu gminy zrealizowano moduł skierowany do dzieci natomiast w bieżącym roku rozpoczynamy realizację działań skierowanych do osób dorosłych. Program uzyskał pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie.

Realizatorem zajęć jest Centrum Medyczne MEDICOR s.c. Warunkiem niezbędnym udziału w zajęciach jest złożenie:

  • formularza
  • zaświadczenia potwierdzającego schorzenia kręgosłupa
  • zaświadczeniem od lekarza (np. podstawowej opieki zdrowotnej) o braku przeciwwskazań do udziału w programie.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc (120) o udziale w programie decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokumenty należy złożyć na adres:

Centrum Medyczne MEDICOR ul. Olsztyńska 18 B 87 -100 Toruń z dopiskiem "Postawa to podstawa". Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania miejsc.

Koordynatorem programu jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej ul. Fałata 39 tel.: 56 611 84 54, e-mail:wzips@um.torun.pl

 

 

Data publikacji: 2017-05-15