Zagospodarowanie terenu Jordanek na cele kulturalno-kongresowe | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zagospodarowanie terenu Jordanek na cele kulturalno-kongresowe

Tytuł projektu:
Zagospodarowanie terenu Jordanek na cele kulturalno-kongresowe.

Program Operacyjny:
Projekt znajduje się na Indykatywnym Wykazie Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013:
Priorytet 3. „Rozwój infrastruktury społecznej”
Działanie 3.3. „Rozwój infrastruktury kultury”

Dane finansowe:
Całkowita wartość projektu – 225 827 117,27 zł
Całkowite wydatki kwalifikowane – 155 862 550,39 zł
Dofinansowanie – 55 150 200 zł (35,36 % kosztów kwalifikowanych), w tym Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 46 877 670 zł i Budżet Państwa – 8 272 530 zł
Wkład Gminy Miasta Toruń – 170 676 917,27 zł

Termin realizacji:
maj 2011 - grudzień 2015

Główne działania:
W dniu 29 marca 2013 r. podpisano umowę o dofinansowanie Projektu pomiędzy Gminą Miasta Toruń a Województwem Kujawsko-Pomorskim. W kwietniu 2013 r. nastąpiło rozpoczęcie budowy zgodne z umową zawartą z konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infrastructures.

W ramach projektu powstała wielofunkcyjna sala koncertowa na 882 widzów, sala kameralna na 276 widzów, sale prób dla chóru i orkiestry, garderoby, bufet, salonik reprezentacyjny, parking podziemny. Sala ta pełni dodatkowo funkcje takie jak: konferencyjne, wystawiennicze i edukacyjne. Budowa sali koncertowej przyczyniła się do wzmocnienia instytucjonalnego w sferze infrastruktury kulturalnej poprzez wybudowanie nowego obiektu kultury. Inwestycja spowodowała poprawę bazy kulturalnej w mieście i regionie, umożliwiając realizację dużych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprez muzycznych, teatralnych, multimedialnych i plastycznych. Planowana inwestycja rozwiązała m.in. problem siedziby dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Realizacja zadania pozwoliła również na rozszerzenie oferty artystycznej miasta i regionu. Budowa sali koncertowej stanowi II etap zagospodarowania Jordanek. I etapem była budowa Centrum Sztuki Współczesnej, która zakończyła się w grudniu 2007 roku.

Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło w dniu 12 grudnia 2015 r.

Strona internetowa projektu: www.jordanki.torun.pl

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia

Projekt został zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt kluczowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura kulturalna
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Kultura, Miasto
    Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Program unieszkodliwiania azbestu - plakat
    Eko, Miasto
    Do 13 maja 2024 r. można składać wnioski o dofinansowanie na demontaż i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.