Wystartowała strona Igrzysk Polonijnych

Wystartowała oficjalna strona Igrzysk Polonijnych

Z początkiem marca został uruchomiony oficjalny serwis internetowy XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Toruń 2017. Tym samym rozpoczęto rejestrację zawodników.

Już niebawem, bo od 29 lipca do 6 sierpnia 2017 roku, Toruń po raz drugi stanie się gospodarzem XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Z całą pewnością dla zawodników reprezentujących ośrodki polonijne z całego świata będzie to wielkie wydarzenie sportowe. Będzie to także sportowe święto naszego miasta!

Organizatorami wydarzenia są miasto Toruń i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Impreza odbędzie się pod auspicjami Senatu RP oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki RP.

- Spodziewamy się prawie tysiąca sportowców z całego świata. Będą to nasi rodacy, którzy poprzez udział w tym sportowym wydarzeniu odwiedzą swój kraj, nasze miasto i region. Polonusi wezmą udział w 25 dyscyplinach sportowych, które przeprowadzone zostaną na toruńskich obiektach sportowych – mówi zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Na początku marca została uruchomiona strona internetowa igrzysk. Pod adresem: www.igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl zainteresowani udziałem w imprezie znajdą wszystkie niezbędne informacje o mieście i samym wydarzeniu.

- Strona jest bardzo przejrzysta. Zależało nam też na nowoczesnym wyglądzie serwisu, który będzie współgrał z przygotowaną już przez nas linią promocyjną. To się udało. Strona jest podstawowym źródłem informacji i kontaktu z zawodnikami. System rejestracji, informacje o mieście, informacje o imprezie, wykaz dyscyplin, regulaminy, baza sportowa, baza noclegowa, galerie filmowe i zdjęciowe – to wszystko i wiele innych informacji znalazło się w serwisie – mówi dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia Mariola Soczyńska.

- Zachęcam do rozpropagowania informacji o Igrzyskach, stronie internetowej i rejestracji wśród swych rodzin i przyjaciół na stałe zamieszkujących zagranicą. Będzie to doskonała okazja do spotkania, tutaj w Toruniudodaje prezydent.

Więcej informacji już wkrótce w serwisie www.torun.pl.

Data publikacji: 2017-03-03