Wielkanoc w Toruniu

20 marca 2008 r. rozpoczynają się w Toruniu obchody wielkanocnego Triduum Paschalnego. Najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym kościoła zainauguruje w Wielki Czwartek Msza św. o godz.18 w katedrze śs. Janów, zakończą nieszpory w Niedzielę Wielkanocną.

Chrystus Zmartwychwstały, XV w., katedra śś. Janów

Miejskie uroczystości wielkanocne tradycyjnie odbędą się w katedrze śś. Janów. Tam w Wielki Czwartek i Wielki Piątek zostaną odprawione msze święte o godz.18.00, a w Wielką Sobotę  - Wigilia Paschalna o godz. 21.00 pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Suskiego.

W Wielką Sobotę tradycyjnie już koszyczki z wielkanocnymi pokarmami zostaną poświęcone  na terenie Jarmarku Wielkanocnego. W tym roku  odbywa się on przy ul. Mostowej. Święcenia dokona o godz.13.00 Ks. Biskup Andrzej Suski, a biorący udział w tej uroczystości prezydent Michał Zaleski złoży mieszkańcom Torunia świąteczne życzenia. W katedrze święcenie pokarmów odbywać się będzie w sobotę od godz.14.00 do 17.00, co pół godziny.

W Niedzielę Wielkanocną Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego z procesją eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 6.00. Będzie ją koncelebrował Ks. Biskup Andrzej Suski.

Data publikacji: 2008-03-18