Trzej Królowie w Toruniu

Trzej Królowie 2017 na ul. Szerokiej w Toruniu

Mimo siarczystego mrozu 6 stycznia 2017 r. setki osób wzięły udział w toruńskiej paradzie z okazji święta Trzech Króli.

O godz. 14:30 rozpoczęło się formowanie orszaków: król Kacper ruszył z placu Rapackiego, król Melchior z placu Teatralnego, a król Baltazar z Bulwaru Filadelfijskiego. Po 15:00 wszyscy zgromadzili się przy pomniku Mikołaja Kopernika i po powitaniu przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego i Ordynariusza Toruńskiego ks. biskupa Andrzeja Suskiego ruszyli w kierunku Rynku Nowomiejskiego. W orszaku prócz trzech króli szło mnóstwo barwnych postaci: anioły, diabły, pastuszkowie i oczywiście rzesze torunian, którzy przywdziali rozdawane przez organizatorów przemarszu królewskie korony. Dzieci były częstowane hiszpańskimi słodyczami.

Na Rynku Nowomiejskim odbyła się inscenizacja jasełek i złożenie darów Dzieciątku, a młodzi artyści z „Modern Academy” zaprezentowali przedstawienie „Wigilia u Świętego Mikołaja”. Gwiazdą królewskiego popołudnia był Kamil Bednarek z zespołem. Finalista „Mam Talent” zaśpiewał znane i lubiane piosenki z wydanych dotąd płyt, natomiast ostatni utwór wykonał z dziećmi z przedstawienia.

Dla grup szkolnych i przedszkolnych Toruńska Agenda Kulturalna przygotowała konkurs "Świąteczna Foto-Szopka", w którym za najlepsze przebranie podczas orszaku do wygrania jest wycieczka do kopalni soli w Kłodawie i do term w Uniejowie. Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie TAK.

Data publikacji: 2017-01-09