Trenują z miejskimi stypendiami

Ponad 200 toruńskich zawodników otrzymało miejskie stypendia sportowe na 2017 rok. Uroczystość odbyła się 13 lutego w Dworze Artusa.

Akty przyznania stypendiów wręczyli sportowcom i ich trenerom prezydent Torunia Michał Zaleski i jego zastępca Zbigniew Fiderewicz.
O stypendia dla zawodników i trenerów ubiegać mogły się miejskie kluby sportowe na podstawie uchwały Rady Miasta Torunia nr 459/16 z 27 października 2016 r. Kwota na ten cel zarezerwowana w tegorocznym budżecie to 3,7 mln zł. Jej podziału Prezydent Miasta Torunia dokonał po zasięgnięciu opinii komisji ds. stypendiów sportowych. Wsparcie trafi do sportowców osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym oraz do zespołów ligowych prowadzących rozgrywki na najwyższym poziomie w sportach zespołowych.

W 2017 stypendia otrzymywać będzie 209 osób. W grach zespołowych na najwyższym poziomie rozgrywek przyznano 96 stypendiów, natomiast w dyscyplinach indywidualnych i drużynowych 113 stypendiów. Wśród laureatów stypendiów są zawodnicy toruńskich klubów, a także ich trenerzy. Stypendia otrzymali reprezentanci 27 toruńskich klubów sportowych.

Warto dodać, że w 2016 roku toruńscy sportowcy zdobyli ponad 600 medali we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Nasi wioślarze, kolarki i tenisista stołowy wywalczyli kwalifikacje olimpijskie godnie reprezentując Toruń i kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ponadto drużyna Get Well Toruń KST SA zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski na Żużlu, a hokeiści na trawie - srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Polski w rozgrywkach hokejowych na trawie na stadionie. Bardzo dobrze zakończyła rozgrywki w Turon Basket Lidze drużyna Polskiego Cukru Toruń zajmując piąte miejsce w tabeli, a siatkarki Volley Toruń SA awansowały do rozgrywek Orlen Ligi.

Lista stypendystów miasta Torunia na 2017 rok:

Stypendyści indywidualni
Stypendyści w grach zespołowych

Data publikacji: 2017-02-14