Torunianki siódme w Pucharze Świata

Torunianki siódme w Pucharze Świata

Po dłuższej przerwie o startów wróciły nasze dwie zawodniczki TKK Pacific Toruń Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska, które wzięły udział w pierwszym torowym Pucharze Świata w Cali. Torunianki zajęły siódme miejsce.

Nasze zawodniczki po zimowych przygotowaniach wystartowały w Pucharze Świata w konkurencji 4000 m drużynowo kobiet. Pierwszy start torunianek można uznać za bardzo udany, ponieważ zajęły 7. miejsce!

Podczas kwalifikacji reprezentantki naszego kraju w składzie Natalia Rutkowska, Edyta Jasińska, Nikol Płosaj, Justyna Kaczkowska oraz Łucja Pietrzak  jechały bardzo dobrze zajmując po 2500 m bardzo wysokie czwarte miejsce ostatecznie jednak Polki spadły na siółdme miejsce. Drugiego dnia zmagań kobiet drużyna przegrała bezpośrednie starcie z Wielką Brytanią zajmując po raz kolejny siódme miejsce.

Nasze zawodniczki startowały również w konkurencjach indywidualnych, gdzie bardzo dobrze pokazała się Natalia Rutkowska która uplasowała się także na ósmej pozycji w scratchu, natomiast Edyta była 17. w wyścigu punktowym.

Po weekendzie pełnym zmagań torunianki wraz z kadrą Polski udają się do Los Angeles, gdzie już za tydzień kolejna odsłona światowego pucharu.

Data publikacji: 2017-02-22