Toruń w telewizji

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Toruń będzie bohaterem porannego, poniedziałkowego programu w telewizji PULS. Autorzy programu zawitali do grodu Kopernika już w piątek. Przypłynęli wraz z organizatorami niecodziennego rejsu Wisłą z Krakowa do Gdańska.

W poniedziałek, 7 lipca 2008 r., miedzy godz. 7 a 9, telewidzowie audycji "Puls o poranku" zobaczą najpiękniejsze miejsca w naszym mieście, dowiedzą się jakie imprezy zaplanowano w grodzie Kopernika latem. Gościem dwugodzinnej audycji na żywo będzie między innymi prezydent Torunia Michał Zaleski.

12 czerwca dziennikarze Telewizji Plus wyruszyli w rejs z organizatorami wyprawy żeglarskiej z Krakowa przez Warszawę do Gdańska. Jak sami przyznają nie mogli ominąć Torunia. Miasto tak się spodobało, że postanowili zostać tu na dłużej.

Pomysłodawcą tego niezwykłego przedsięwzięcia - pierwszej regularnej pasażerskiej żeglugi po najdłuższej polskiej rzece Wiśle - jest Łukasz Krajewski. W podróż wybrał się także Wojciech Giełżyński - dziennikarz i podróżnik, autor książki "Moja prywatna Vistuliada" - swoistej wiślanej biblii, cytowanej przez większość reporterów, nieprzerwanie po dziś dzień.
 
- Wisła to ostatnia dzika i wielka rzeka w Europie - mówi Łukasz Krajewski. - Pełna kontrastów: piękne widoki, przestrzenie, lęgowiska rzadkiego ptactwa, cisza ale i multum starych miast, miasteczek i zamków do zwiedzania. To wzdłuż jej brzegów przez wieki kształtowała się historia Polski i Europy. Wisła to raj dla turystów i krajoznawców, to także nie lada atrakcja dla wędkarzy, miłośników przyrody, a zwłaszcza ornitologów.

- Woda znakomicie nadaje się do kąpieli, a rozległe piaszczyste plaże zachęcają do wypoczynku- dodaje Krajewski. - Dlatego rejs po Wiśle może być znakomitym sposobem na rodzinne, pełne wrażeń, wakacje.

Załoga będzie cumować w Toruniu do poniedziałku.

Data publikacji: 2008-07-04