Thorunium dla „Małej Rewii” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Thorunium dla „Małej Rewii”

Kultura, Miasto
Data publikacji: 08 września 2017
Autor: Sylwia Derengowska
Thorunium dla „Małej Rewii”

Toruński Teatr Muzyczny „Mała Rewia” świętuje jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji 10 września 2017 r. o godz. 18.00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 odbędzie się uroczysty koncert, a prezydent Torunia Michał Zaleski wręczy zespołowi Medal Thorunium.

Teatr Muzyczny „Mała Rewia”  został założony w 1992 r. przez Panią Elżbietę Szczypińską.  Obecnie zespół tworzy 70-osobowa grupa uzdolnionych wokalnie, tanecznie i aktorsko młodych artystów z Torunia i jego okolic, dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 roku życia. Zespół działa w 4 grupach wiekowych. Zajęcia (wokalne, taneczne i aktorskie) odbywają się 2-3 razy w tygodniu  zapewniając młodym ludziom wszechstronny rozwój.

„Mała Rewia” pod kierownictwem pani Szczypińskiej już od  25 lat z dużymi sukcesami prezentuje się w kraju i za granicą. Uświetnia większość uroczystości i ważne wydarzenia w rodzinnym Toruniu m.in. z okazji wpisania Torunia na listę UNESCO, podczas Europejskiego Sympozjum Młodzieży oraz z okazji Przełomu Wieków prezentując skomponowane na tę okazję utwory i hymn europejski. "Mała Rewia" reprezentowała region i kraj w czasie Dni Greckich, Duńskich i Austriackich w Toruniu, Dni Polskich w Getyndze, Aabenra (w Danii), w Cadce (na Słowacji). Gościła w Operze Nowej w Bydgoszczy, w Filharmonii Narodowej, Pałacu Prezydenckim, Ministerstwie Rolnictwa  oraz podczas festynu " Cała Polska Czyta Dzieciom" na Nowym Świecie w Warszawie. Występowała też w Teatrze Muzycznym w Gdyni i podczas Pikniku Country w Mrągowie i w wielu innych miastach. Młodzi artyści koncertowali z takimi gwiazdami jak Majka Jeżowska, Nocna Zmiana Bluesa, chór Schola Puerorum Sancti Jacobi, Urszula Robert Chojnacki, Maciek Molenda, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz  wieloma innymi. W ciągu 25 lat działalności zespół wystąpił w wielu miastach polskich oraz za granicą. Dokonał wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Co roku, w okresie świątecznym śpiewają kolędy i biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Elżbieta Szczypińska z wykształcenia jest inżynierem ochrony środowiska, ale z zamiłowania i właściwie – z zawodu – autorem tekstów, kompozytorem, reżyserem i pomysłodawcą spektakli Młodzieżowego Teatru Dziecięcego Mała Rewia. Pełni też rolę menadżera, producenta i organizatora własnych przedstawień, nauczyciela muzyki i rytmiki w swoim teatrze oraz kilku przedszkolach, dzięki czemu zdobywa pieniądze na opłacenie sal wynajmowanych na potrzeby rewii (przechowywanie kostiumów, scenografii). Często też sama projektuje kostiumy czy scenografię, chociaż, gdy są na to pieniądze, wspiera się także fachowcami.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Na zdjęciu: biegacze na bieżni
    Miasto, Sport
    Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta Torunia. Imprezy mają odbyć się od 1 lipca do końca 2024 roku.
  • Kultura, Miasto
    Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.
  • Program unieszkodliwiania azbestu - plakat
    Eko, Miasto
    Do 13 maja 2024 r. można składać wnioski o dofinansowanie na demontaż i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Pod hasłem "Otwartość" rozpoczęła się 22. edycja toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Dla uczestników przygotowano 130 imprez w 5 strefach i 18 blokach tematycznych.
  • Stowarzyszenie „Kierunek Zdrowie” obchodzi 20-lecie działalności charytatywnej.
  • Utworzone w 1993 roku Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Toruniu świętuje 30-lecie istnienia. Uroczystości rocznicowe odbyły się w Hotelu Filmar.
  • W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Z roku na rok na świecie wytwarza się coraz więcej plastiku. Dlatego tegoroczny Międzynarodowy Dzień Ziemi zwraca uwagę na ten aspekt, zachęcając wszystkich do refleksji nad hasłem tych obchodów: „Planeta vs. Plastik”. Choć oficjalne święto przypada na 22 kwietnia, już teraz zachęcamy mieszkańców Torunia do podejmowania działań na rzecz ochrony...
  • Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia zaprasza do składania projektów w otwartych konkursach ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.