Tablice dla turystów

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie
Na najważniejszych toruńskich zabytkach pojawiły się szklane tablice informacyjne z krótkimi opisami tych obiektów w trzech językach - polskim, niemieckim i angielskim. To kolejny - po planach miasta i drogowskazach - element miejskiego programu promocji turystycznej na toruńskiej starówce.Pierwsze tablice zawieszono u wejść do katedry św. Janów, Kamienicy pod Gwiazdą i Domu Kopernika. Kolejne zostaną umieszczone na kościołach Wniebowzięcia NMP, św. Jakuba i św. Ducha, Ratuszu Staromiejskim i Domu Eskenów. Wydział Promocji i Informacji, który jest inicjatorem przedsięwzięcia, zamówił już 15 następnych. Tablica informacyjna pojawi się także na rogu Chełmińskiej i Rynku Staromiejskiego, przy pomniku upamiętniającym Zbigniewa Lengrena.


Dokładna lokalizacja tablic jest ustalana w porozumieniu z właścicielami obiektów i Miejskim Konserwatorem Zabytków, ale wiadomo już, że zawisną na bramach miejskich, basztach, spichrzach i najcenniejszych kamienicach. Jedna tablica kosztuje 400 zł.


To kolejny element programu inwestycji miejskich, które mają poprawić turystyczny wizerunek toruńskiej starówki - po ustawionych w ubiegłym roku przestrzenych planach aksonometrycznych i drogowskazach z zaznaczonymi najważniejszymi obiektami zabytkowymi.

Data publikacji: 2005-05-09