Tablica powie wszystko

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Na przystankach tramwajowych w Toruniu są już pierwsze tablice Systemu Informacji Pasażerskiej. Informują o najbliższych kursach, pokazują godzinę, mogą ostrzegać o zagrożeniach i przekazywać ważne komunikaty. Docelowo będzie ich 65.

System Informacji Pasażerskiej wdraża w Toruniu wyłoniona w przetargu firma GMV Innovating Solutions Projekt kosztuje prawie 4, 5 mln zł.

Pierwsze tablice pojawiły się na pl. Rapackiego. Docelowo na przystankach tramwajowych staną 63 jednostronne, 3-wierszowe oraz 2 dwustronne 8-wierszowe elektroniczne tablice informacyjne. Zamontowane również zostanie 40 urządzeń lokalizujących pojazdy z urządzeniami do komunikacji z serwerem i wyposażone stanowiska dyspozytorskie oraz stanowiska nadzoru ruchu. Pojawią się też nowe dedykowane serwery wraz z trzema zestawami komputerowymi. Do obsługi systemu yspozytorzy ruchu tramwajowego odbędą niezbędne szkolenie.

Zadanie jest realizowane w ramach Podprojektu II „System informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym” projektu „Rozwój sieci komunikacji tramwajowej w Toruniu w latach 2007-2013”.

Data publikacji: 2013-11-20