Szkolenia w urzędzie pracy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Szkolenia w urzędzie pracy

Miasto
Data publikacji: 29 marca 2017
Autor: Magdalena Winiarska

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia przedstawił plan szkoleń na rok 2017.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia proponuje w 2017 roku szereg szkoleń skierowanych do mieszkańców Torunia pozostających bez pracy. Znalazły się wśród nich m.in. szkolenia na operatora urządzeń dźwigowo-transportowych z uprawnieniami elektrycznymi, opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, kierowcy-operatora wózków jezdniowych, a także kursy na prawo jazdy kat. E do C, ABC przedsiębiorczości czy szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy. PUP organizuje także szkolenia indywidualne, których zakres uzależniony jest od rodzaju wnioskowanych szkoleń.

Cała lista szkoleń organizowanych przez PUP dla Miasta Torunia w 2017 roku – tu.

O udział w szkoleniach można ubiegać się w ramach dwóch projektów, POWER i RPO.

POWER – w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (III)”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego o udział w szkoleniach mogą ubiegać się:

  • osoby w wieku 18-29 lat, zarejestrowane w PUP dla Miasta Torunia,
  • należące do II profilu pomocy (w uzasadnionych przypadkach także osoby z I profilem pomocy) i będące tzw. młodzieżą NEET, czyli niepracującą (bezrobotną lub bierną zawodowo zarejestrowaną w PUP), niekształcącą się (nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym) i nieszkolącą się (nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie kwalifikacji zawodowych w okresie ostatnich 4 tygodni);
  • w szczególności projekt skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych oraz z niepełnosprawnościami;
  • dodatkowo dotyczy również osób w wieku 18-25 lat, zarejestrowanych nie dłużej niż 4 miesiące.

RPO – w ramach projektu „Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w Toruniu (III)", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, o udział w szkoleniu mogą się ubiegać osoby:

  • bezrobotne, mające ukończone 30 lat, zarejestrowane w PUP dla Miasta Torunia;
  • należące do II profilu pomocy (w uzasadnionych przypadkach także osoby z I profilem pomocy);
  • szczególności szkolenie skierowane jest do osób po 50. Roku życia, z niepełno sprawnościami, długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach, kobiet.


Formularze („Zgłoszenie na szkolenie grupowe”) dostępne są na stronie internetowej urzędu oraz w urzędzie pracy – pok. 33 (II piętro).
W zależności od posiadanych środków powyższy plan może ulec zmianie. Urząd pracy zastrzega sobie prawo do odwołania szkoleń oraz zmiany terminu i liczby uczestników.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • UMT na weekend majowy
    Miasto
    Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.