Speedway Best Pairs w Toruniu

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

28 marca 2014 roku na Motoarenie w Toruniu zobaczymy najlepsze żużlowe pary świata podczas zawodów Eurosport Speedway Best Pairs Cup.

W 2014 roku Eurosport Speedway Best Pairs Cup odbędzie się w formie trzech turniejów, wyłaniających najlepszą żużlową parę na świecie. Pierwszą rundę zaplanowano na 28 marca w Toruniu, drugą 10 maja na torze w niemieckim Landshut, a trzecią 23 maja w Szwecji.

Toruńska impreza odbędzie się 28 marca na toruńskiej Motoarenie. Podobnie jak w poprzednim roku, w zawodach wystąpią najlepsze żużlowe pary świata.

- Wszystkie turnieje będą transmitowane na żywo na antenie Eurosport - powiedział wiceprezes One Sport Jan Konikiewicz. - W zawodach weźmie udział siedem reprezentacji narodowych z Polski, Australi, Rosji, Szwecji, Danii, Niemiec oraz Łotwy.

Umowę w sprawie organizacji zawodów na toruńskiej Motoarenie podpisali ,23 stycznia 2014 roku, prezydent Torunia Michał Zaleski oraz prezes firmy One Sport Karol Lejman.

- W ubiegłym roku atmosfera podczas zawodów w Toruniu była gorąca. Jako miasto liczymy również w tym roku na piękne, atrakcyjne wydarzenie żużlowe na toruńskiej Motoarenie – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Już dzisiaj torunian i kibiców, nie tylko z Torunia, zachęcamy do udziału, 28 marca 2014 roku, w toruńskiej części turnieju.

Głównym partnerem medialnym imprezy jest Eurosport - światowy lider rynku sportowych stacji telewizyjnych. Dzięki współpracy z nadawcą zawody będą transmitowane na żywo w jakości HD w otwartym kanale Eurosportu i Eurosportu 2. W 2013 roku Eurosport Speedway Best Pairs Cup obejrzały 4 miliony widzów - tym samym zapewniając Toruniowi bardzo dobrą promocję.

- Największą niespodzianką dla wszystkich kibiców i całego środowiska będą ceny biletów. Zależy nam na tym, by rozpocząć sezon przy pełnych trybunachpowiedział prezes One Sport Karol Lejman. - Najtańszy bilet będzie kosztowała 19 złotych, są dużo tańsze niż w ubiegłym. Bilety będą dostępne w sprzedaży już o d 24 stycznia.

Warto wiedzieć, że w 2013 roku turniej Speedway Best Pairs rozgrywany na Motoarenie w Toruniu i transmitowany na żywo przez stacje Eurosport zgromadził przed telewizorami w Europie blisko cztery miliony widzów. Zobaczyli go odbiorcy w ponad 50 krajach świata. Jeszcze nigdy zawody żużlowe nie miały takiej ekspozycji medialnej na poziomie międzynarodowym. W szczytowym momencie transmisji, relacje z Torunia śledziło w kraju nad Wisłą 304 tys. kibiców. Średnia oglądalność wydarzenia w Europie wyniosła ponad milion widzów, z czego w Polsce 218 tysięcy.

Data publikacji: 2014-01-23