Spacery z przewodnikiem

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Ośrodek Informacji Turystycznej przygotował specjalną ofertę dla osób chcących zwiedzić nasze miasto. We wszystkie  weekendy od maja do września torunianie oraz goście z innych miast mogą z przewodnikiem zwiedzić Toruń za niezwykle przystępną cenę.

Spacer z przewodnikiem to gwarancja dotarcia do miejsc najbardziej atrakcyjnych oraz możliwość posłuchania opowieści o historii miasta, jego mieszkańcach i zabytkach.

Przewidziany na około dwie godziny spacer rozpoczyna się o godz. 12.00 na Rynku Staromiejskim. Wędrując ulicami starówki, zwiedzający dochodzą na drugi z toruńskich rynków - na Rynek Nowomiejski, skąd wraz z przewodnikiem wracają pod ratusz północną częścią starówki i tu kończą wycieczkę. Zaplanowana trasa zwiedzania pozwala poznać najważniejsze toruńskie atrakcje. Na trasie spaceru znajdują się bowiem m.in. gotycki Ratusz Staromiejski, monumentalne kościoły i mieszczańskie kamienice. Szlak prowadzi wzdłuż murów obronnych, przy zabytkowych spichlerzach i miejskich bramach i dociera do Domu Kopernika, Krzywej Wieży oraz ruin krzyżackiej warowni.

Ponieważ wycieczka powinna liczyć nie więcej niż 35 osób, organizatorzy proponują wcześniejsze zapisy w biurze OIT przy Rynku Staromiejskim 25, przez Internet  -  it@it.torun.pl lub telefoniczne  56 621 09 30, 56 621 09 31. Należy podać wybrany  termin spaceru,  ilość osób, imię i nazwisko osoby rezerwującej oraz telefon kontaktowy.

Terminy spacerów tutaj

Ceny biletów wynoszą 6,00 zł za bilet normalny, 4,00 zł za ulgowy. Dzieci do lat siedmiu mogą zwiedzać Toruń bezpłatnie.

 

 

Data publikacji: 2013-04-27