Samochodówka w rozbudowie

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Przy ul. Grunwaldzkiej w Toruniu trwa rozbudowa obiektów Zespołu Szkół Samochodowych.

Zasłużona toruńska szkoła, która we wrześniu 2015 r. świętowała swoje 60-lecie, zmieni się wkrótce nie do poznania. Właśnie trwa jej rozbudowa. Powstaje nowy, czterokondygnacyjny budynek warsztatów z łącznikiem, a istniejące skrzydło D szkoły jest nadbudowywane o dwa piętra. Pod pawilonem warsztatowym powstaje też garaż podziemny. Po rozbudowie w obiekcie powstanie też m.in. muzeum motoryzacji.
Obiekty szkolne zostaną też docieplone. W starej części wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacje wewnętrzne. Po rozbudowie budynki – stary i nowy - zyskają też nowy dach i spójną, atrakcyjną elewację. Zadaniem wykonawcy jest też m.in. budowa nowych miejsc parkingowych i zagospodarowania zieleni.

Prace potrwają do końca listopada 2017 r. Ich wykonawcą jest – według projektu Pracowni Architektonicznej LINIA-ART Danuty Szafrańskiej z Gdańska, firma "MERX" Sp. z  o.o. z Białegostoku. Ich koszt to niespełna 8,5 mln zł.
Zakres umowy nie obejmuje zakupu i montażu wyposażenia. Na ten cel osobno przeznaczono 2,3 mln zł. Wykonawca zostanie wyłoniony w osobnym postępowaniu.

Data publikacji: 2017-04-03