Rozmowy wodniaków

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Pomysły na działalność związaną z Wisłą były tematem I Toruńskiego Forum Wiślanego. Dyskusja odbyła się 3 maja 2017 roku w Przystani Toruń.

3 maja uroczyście zainagurowano sezon żeglarski na Bulwarze Filadelfijskim. Podróżującym po Wiśle w celach turystycznych służyć będzie również Przystań Toruń, w której oprócz zawodników AZS UMK czy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego działać będzie m.in. przychodnia sportowa, która od czerwca tego roku będzie przyjmować sportowców.

Przystań Toruń gościła w trakcie inauguracji sezonu żeglarskiego przedstawicieli fundacji, stowarzyszeń i organizacji, których działalność na różną skalę związana jest z turystyką wiślaną. Na zaproszenie Kujawsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej i Fundacji Zamek Dybów i Gród Nieszawa zgromadzeni w Przystani goście dyskutowali o możliwych formach współpracy i pomysłach na działalność związaną z rzeką w Toruniu i okolicach.

- Rok Rzeki Wisły powinien sprzyjać mocnej i zdecydowanej dyskusji o tym, jaka Wisła powinna być. Warto podkreślić - zróbmy wszystko, wspierajmy każdy pomysł i każde rozwiązanie które pozwoli Wiśle wrócić do dawnej świetności i wykorzystać w pełni jej gospodarczy potencjał. Ten rok jest bardzo istotny w promowaniu i propagowaniu wszystkich działań na rzecz Królowej Polskich Rzek - zaapelował podczas spotkania prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę przede wszystkim na potencjał turystyczny rzeki i konieczność wzajemnego promowania wydarzeń z nią związanych, które przyciągną na Wisłę więcej zainteresowanych żeglugą turystyczną, spływami kajakowymi i aktywną rekreacją.

Data publikacji: 2017-05-04