Rowerowe wyzwanie

Budżet partycypacyjny 2018 - głosowanie

Toruń oficjalnie dołączył do rowerowej rywalizacji European Cycling Challenge 2017.

Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) – ECC2017 jest rywalizacją między zespołami miast złożonymi z rowerzystów, która się odbywa w dniach 1-31 maja 2017 r. Jest to wyzwanie między europejskimi miastami: miasto, którego zespół “wyjeździ” największą liczbę kilometrów wygrywa! Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca uczestniczących miast oraz osób dojeżdżających do niego do pracy/szkoły/na uczelnię lub w innym celu. Spośród polskich miast do akcji dołączyły m.in. Bydgoszcz, Gdynia, Warszawa, Łódź i Kraków

Liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu (np. samochód, motorower) w trakcie dojazdów np. do/z pracy, szkoły, kina, sklepu itd. Przejazdy rowerem w celach sportowych nie liczą się w rywalizacji. Udział w akcji jest darmowy.

Aby wziąć udział w ECC2017 i pomóc Toruniowi w rowerowej rywalizacji, dołącz do zespołu swojego miasta na stronie, zainstaluj aplikację Naviki w swoim smartfonie i rejestruj swoje podróże rowerowe. W rywalizacji można podróżować indywidualnie lub stworzyć drużynę, np. osiedlową.

Szczegółowe zasady rywalizacji znajdują się na stronie ECC 2017

Aktualne informacje pojawiać się będą również na profilu akcji na Facebooku.


Data publikacji: 2017-04-06